999 rezultate për

agjencia

Agjencia shtetërore serbe e lajmeve e njeh Kosovën si shtet (FOTO) Vizita e kryeministrit malazez, Dushko Markoviç në Kosovë është komentuar gjatë në mediat serbe. Edhe për takimin e d
Agjencia kundër korrupsionit e shpall të jashtëligjshëm vendimin e Haradinajt Agjencia Kundër Korrupsionit e ka shpallur të jashtëligjshëm vendimin për rritje të pagave nga ana e kabinetit qeveritar
Agjencia Kadastrale sqaron dilemat rreth ‘kufirit administrativ’ dhe ‘kufirit kadastral’ Agjencia Kadastrale e Kosovës ka dhënë një sqarim rreth dilemave për “kufirin administrativ” dhe “kufirin kadastral”.
Kim Jong Un mund të kontrollojë motin! Koreja e Veriut ka pohuar se udhëheqësi i saj, Kim Jong-un, mund të kontrollojë motin pasi diktatori hipi në majën e një
Nesë shkoni për azil në Suedi të keni kujdes nga ky mashtrim Një hetim në Suedi mbi emigrantët që kërkojnë azil si fëmijë, tregon se 3/4 e atyre që janë kontrolluar, ishin mbi moshë
Rusia humb kontaktin me satelitin e ri të motit Rusia ka humbur kontaktin me një satelit të lëshuar moti vetëm disa orë pas nisjes së saj nga një kozmodrom i ri. “Ko
Kim Jong Un u ndalon koreanëve këngën dhe alkoolin (FOTO LAJM) Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un thuhet se ka ndaluar pijet alkolike dhe këngën në masat e reja të dizajnuara p
Dhëndërri 27-vjeçar i Haradinajt bëhet drejtor, ja çfarë menaxhon Burri i motrës së kryeministrit Ramush Haradinaj, Liridon Dërvishaj, është zgjedhur njeriu që do t’i menaxhojë paratë e
Evropa në alarm, stacioni hapësinor kinez po bie drejt Tokës Agjencia hapësinore e Kinës ka humbur kontrollin e stacionit hapësinor të quajtur “Tiangong-1” në shtator të viti 2016 d
Puna e ëndrrave! 200 mijë euro në vit, Dubai kërkon punonjës Një agjenci e pasurive me bazë në Coventry në Angli po rekruton agjentë të rinj për të punuar në zyrën e tyre kryesore n
Meha nuk e pranon se po punon paralelisht për demarkacionin Agjencia Kadastrale e Kosovës demanton lajmin se ka pranuar ndonjë vendim qeveritar për ndalimin e çfarëdo aktiviteti të
Fshesa në administratë, zbulohen drejtoritë që shkrihen dhe ato që shpëtojnë Fshesa ndaj parazitëve, grabitqarëve dhe listave partiake në zyrat e shtetit shqiptar është shpallur prioritet kryesor n
Ndryshimi i ministrive, ja lista e 104 agjencive të reja Grupi i punës i kryesuar nga Niko Peleshi i ka paraqitur kryeministrit listën e plotë të agjencive dhe institucioneve që
AUV: Në Maqedoni nuk ka vezë të kontaminuara nga Holanda Në Maqedoni nuk ka import të vezëve për konsum nga Holanda për të cilat Komisioni Evropian paralajmëroi se një pjesë e s
Skandali i vezëve të kontaminuara me lëndë toksike mbërrin në Britani Një numër i vogël vezësh të ndotura me insekticidin helmues ka mbërritur edhe në Mbretërinë e Bashkuar në fillim të këti
E dashur NASA unë dua të ruaj planetin..”, fëmija 9-vjeçar aplikon për punë tek agjencia Jack Davis, 9 vjeçari nga New Jersey i SHBA ka kryer një aplikim pas një njoftimi për pune si “punonjës për ruajtjen e p
Temperatura rekord në Iran, fillon të shkrijë asfalti (FOTO) Një qytet në Iran ka regjistruar të enjten pasdite temperaturën më të nxehtë që ka goditur ndonjëherë vendin dhe mund te
Potenciali turistik i Maqedonisë prezentohet para operatorëve britanikë Tur operatorë dhe agjenci turistike nga Britania u njoftuan me kapacitetet turistike dhe potencialet e Maqedonisë në ngj
Tillerson u prit “pakëndshëm” në Moskë? Shefi i diplomacisë ruse Sergej Lavrov në Moskë i ka bërë sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson një pritje “të f
Shërbimet e Inteligjencës në alarm: Rusia po përgatit kaos në Ballkan Agjencia private e inteligjencës "Stratfor" në SHBA, e cila po merret me analizat gjeopolitike dhe strategjike e parashi