999 rezultate për

agjencia

Europol shkresë edhe Shqipërisë: Kujdes nga kriminelët, po shfrytëzojnë rastin Europol i paralajmëron disa shtete për shfrytëzimin e mundësisë së prodhimit dhe shitjes së certifikatave të rreme të pr
Priten reshje intensive, Mbrojtja Civile apel bashkive IGJEUM dhe Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikojnë reshje intensive shiu prej datës 22 deri më 26 Janar në të gjith
Përmbytjet pushtuan vendin! Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet për banorët Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit, teksa Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Ko
Zaevi "largon" Grubin nga qeveria Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, do të zhvendoset në objekt të ri, që ditëve të fundit e ble
BE nuk aprovon vaksinat kundër Covid-19 të Moderna, Bionteca dhe Pfizer Agjencia Evropiane e Barnave refuzoi kërkesën e ndërmarrjes farmaceutike gjermane "Biontek" dhe partnerit amerikan "Pfiz
COVID-19/ Agjensia Europiane e Barnave tregon ilaçin që sjell çrregullime psikiatrike Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të urgjenc
Mungesë vaksinash anti-grip? Agjencia e Barnave i përgjigjet Bashës: E pavërtetë! Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Urdhrin e Farmacistit, të cilët i sh
MAQEDONI/ 120 vdekje në 100 mijë banorë për shkak të ndotjes së ajrit Pas të dhënave dëshpëruese të publikuara nga Agjencia Evropiane e Mjedisit, sipas së cilës Maqedonia është në vendin e t
Agjencia evropiane: Ndotja e mjedisit shkakton 13% të vdekjeve në Evropë Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht
Zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut në vëzhgim të mprehtë, 15 media të huaja gati për monitorim Ndërkohë që kanë filluar të hidhen votat e para në kuti, kujtojmë se këto zgjedhje po monitorohen nga ekipet e gazetarëv
Ja sa kushton testi për Covid-19 në Maqedoni Disa mërgimtarë të cilët kanë ardhur më herët në Maqedoninë e Veriut mezi kanë siguruar terminet për ta bërë testin për
Rëndohet bilanci në Suedi, mbi 2 mijë viktima nga COVID 19 Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Suedi ka tejkaluar mbi 2 mijë. Agjencia e Shëndetit Publik të Suedisë tha sot s
Koronavirusi lë Vlorën pa aeroport, Agjencia e Prokurimit Publik pezullon procedurat Situata që po kalon vendi si pasojë e koronavirusit ka bërë që të anulohen shumë projekte të rëndësishme në vend. Në
Çmime stratosferike: Ngrihet Task-Forca që kontrollon dyqanet, farmacitë e furrat e bukës Task-Forca e përbërë nga 4 institucione, Policia e Shtetit, Agjencia Kombëtare e Ushqimeve, Hetimi Tatimor dhe Agjencia
Janari 2020, më i nxehti në histori Muaji i kaluar ishte janari më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Evropë, sipas të dhënave të publikuara nga "Copernic
Nga sot ndalohen varrezat private në Shqipëri Sot është shfuqizuar vendimi i vitit 2015 për varrezat private në Shqipëri. Qeveria ka anuluar vendimin e Këshillit t
Kësaj i thonë të bëhesh milioner me një biletë Viti 2020 ka qënë fatlum për një lojtar të lotarisë kombëtare në Greqi. Fituesi, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka
Agjencia e huaj mesazh shqiptarëve: Qetësohuni, pasgoditjet janë të kufizuara! Agjencia e huaj, EMSC, e cila është e specializuar në përllogaritjen e tërmeteve ka përditësuar vëzhgimin për paslëkund
Mushkonjat tigër sterilizohen nëpërmjet rrezatimit Mushkonjat-tigër mbeten një sfidë globale për përhapjen e viruseve tropikale në mbi 130 shtete. Organizata Botërore e Sh
Janë kanceroze: Ndalohen ilaçet që përdoren gjerësisht edhe në Shqipëri Medikamentet që kanë përmbajtje të molekulës “ranitidinë” si Zantac, janë cilësuar kancerogjene dhe të dëmshme për shënd