999 rezultate për

agani

63 të vdekur nga uragani "Irma", rikthehen të evakuuarit Të paktën 23 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma d
12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Pa e marrë vetën akoma nga uragani “Harvey”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “Irma”. Edhe
Uragani nxjerr krijesa të çuditshme nga deti në Teksas (FOTO LAJM) Një “përbindësh” i tmerrshëm pa sy ka dalë në sipërfaqe nga uragani që mori përpara gjithë Teksasin. Krijesa kolosale
Shtëpia e Almeda Abazit dhe Çënarit shkatërrohet nga uragani "Irma" Uragani Irma përveç shtëpisë së aktorëve të njohur ndërkombëtarë duket se ka shkaktuar dëme dhe në shtëpinë e shqiptares
Florida e gjunjëzuar nga "Irma", një në katër shtëpi e shkatërruar Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet
Uragani Irma “gëlltit” gjysmën e ishullit Necker (FOTO LAJM) Mijëra njerëz në të gjithë Karaibet tani po fillojnë procesin e rindërtimit të jetës së tyre pas uraganit Irma, i cili s
Uragani “Irma” mori 45 jetë njerëzish Bilanci i të vdekurve nga uragani “Irma” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka z
Si e ktheu uragani Irma-Floridan në “zonë luftë” (FOTO LAJM) Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma. Përveç dëmev
40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë arratisen nga burgu pas uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Më shumë se 40 të burgosur të rrezikshmërisë së lartë dyshohet të jetë arratisur nga ishujt britanikë Virgin pasi përfit
Uragani “Irma” shkatërron Karaibet (FOTO LAJM) Uragani Irma shkatërroi një nga plazhet më të bukura në botë dhe më të lakmuara nga turistët, Karaibet. 1.800 banorë
Uragani "Irma", meteorologu sfidon erërat e forta për të bërë matje (VIDEO) Uragani “Irma” kaloi mbi Floridan si një stuhi e kategorisë së katërt për t’u zbutur më pas në një stuhi të kategorisë s
"Fytyra" e uraganit Irma, videoja që i mashtroi të gjithë (VIDEO) Një livestream në Facebook që pretendonte se tregonte “fytyrën” e stuhisë tropikale Irma, grumbulloi mbi 6.6 milionë shi
10 të vdekur në uragani "Irma" në Kubë Mediat shtetërore në Kubë raportojnë se 10 persona kanë humbur jetën si pasojë e uraganit “Irma”. Shumica prej viktim
Uragani Irma, kafshët "pushtojnë" rrugët (FOTO LAJM) Uragani Irma ka goditur SHBA-në kafshët kanë gjetur strehë në vendet më të pazakonshme. Disa zogj flamingo u fotograf
Uraganet më të frikshëm në histori, më i fuqishmi vrau 12 mijë njerëz Duke qenë se tashmë edhe rrjetet sociale janë më të organizuara dhe pamjet përhapen me shpejtësinë e erës, duket sikur k
Uragani Irma "prek" Hollivudin (VIDEO) Një video e Washington Post në Miami tregon vendet që u prekën nga uragani Irma. Fort Myers, Miami, Hollywood dhe Flo
Nuk është Irma, ja cilët janë uraganët më të fuqishëm në histori (VIDEO) Një nga uraganet më të dhunshme që historia ka parë, Uragani Irma ka marrë deri tani dhjetëra jetë njerëzish dhe shumë t
Nuk ju bind ekipeve të shpëtimit, shiheni si e pëson nga uragani Irma ky banor i Floridas (VIDEO) Të paktën 20 persona humbën jetën mëngjesin e sotëm nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmb
Raportimet më të frikshme nga gazetarët gjatë uraganit Irma (VIDEO) Duket se gazetarët kanë qenë një pjesë shumë e rëndësishme e raportimit të uraganit monstruoz Irma. Një nga uraganet
Pamje tronditëse, uragani Irma mbulon Miamin (VIDEO) CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Mia