999 rezultate për

agani

Uragani “Maria” mbërrin në Porto Riko, fillon "shfarosjen" (VIDEO) Uragani “Maria” tashmë është në kategorinë e katërt dhe duket se sapo ka mbërritur në Porto Riko. Shërbimi Meteorolog
Shënohen viktimat e para të uraganit shkatërrimtar "Maria" (FOTO LAJM) Uragani Maria ka marrë viktimën e parë. Zyrtarët thonë se një person vdiq në Guadeloupe pasi u godit nga një pemë në
Uragani Maria furishëm i drejtohet Porto Rikos Uragani Maria është përplasur mbi ishujt Virxhinia e po i drejtohet Porto Rikos. Stuhia e kategorisë së pestë është
Foshnja 10 ditëshe pozon në barkën që i shpëtoi jetën nga uragani (FOTO LAJM) Hope (Shpresa) Chimeno ishte vetëm 10 ditëshe kur ajo dhe familja e saj lanë shtëpinë e tyre në Orange, Teksas, gjatë ur
10 pamjet më ekstreme nga uragani “Irma” (FOTO LAJM) Uragani ‘Irma” u qetësua në një stuhi tropikale dhe më pas u shua fare, por pasojat do të mbeten gjatë. Uragani Irma
Uragani Maria, çfarë duhet të bëni nëse janë prekur pushimet tuaja dhe të drejtat e kompensimit Uragani Maria ka filluar rrugën e saj të shkatërrimit, duke shkaktuar kërdi në Karaibe, pasi u largua nga ishulli i Domi
Uragani Maria, SHBA-të në gatishmëri për të shmangur humbjen e jetëve Uraganja Maria është kthyer në një forcë të kategorisë 5 duke ndjekur rrugën drejt Puerto Rikos, Montserratit dhe Britan
"Maria" mbërthen Karaibet dhe shkatërron çdo gjë (VIDEO) Uragani “Maria”, një stuhi jashtëzakonisht e rrezikshme, zbarkoi fuqishëm në ishullin e vogël të Dominikut, mbrëmjen e
Dominiku shkatërrohet nga uragani "Maria" (VIDEO) Uragani Maria ka shkatërruar Dominikun duke lënë pas dëme të mëdha. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri
Uragani nxjerr në breg një varkë disa shekuj të lashtë (FOTO LAJM) Landy Lathrop po shëtiste me biçikletë në Florida të Shteteve të Bashkuara, kur pa një varkë të pazakontë, që e kishin n
Magani pas fitores kundër Vllaznisë: Ka ardhur koha ime për të fituar trofe Gugash Magani nuk i fsheh aspak synimet që ka në këtë sezon me skuadrën e Teutës. Trajneri deklaroi në “SuperSport” se s
SHBA-të përballen me kërcënimin e tretë, uragani Maria pritet të bëjë "namin" (FOTO & VIDEO) Një stuhi e dytë këtë javë pritet të sjellë një shkatërrim në një varg ishujsh të Karaibeve që tashmë janë goditur nga U
Një tjetër uragan pritet të shkojë në Karaibe, ja emri i saj Një stuhi e fuqishme po shkon drejt ishujve Karaibe – më pak se dy javë pasi uragani Irma kaloi nëpër këtë rajon me efek
Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM) Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Q
Uragani “Irma” shkretoi Barbudan, ishullin më të frekuentuar nga turistët (FOTO LAJM) Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët, të pabanueshëm,për h
Trump dhe Pence shpërndajnë sanduiçë për qytetarët në Florida (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence, vizituan sot një kamp ku gjenden qytetarët e Flori
Shkuan të shpëtonin viktimat e uraganit Harvey, përmbytet ekipi i shpëtimit (VIDEO) Një video e pabesueshme tregon një grup njerëzish që ngasin një kamion rrugëve të përmbytura në Vidor, Teksas, për të nd
Pasojat e uraganit Irma, murgesha nis pastrimin me sharrë në dorë (VIDEO) Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve.