999 rezultate për

afrim

Ministri Hoxhaj: Na shqetëson afrimiteti i Ramës me Vuçiçin Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ka bërë një deklaratë shumë të fortë për të mos thënë shqetësues për atë se çf
Mallra kontrabandë, pranga doganierit dhe biznesmenit kosovar Që në orët e para të ditës është vënë në pranga një doganier në doganën e Morinit në Kukës, si dhe një shtetas kosovar.
Rusia fajëson Amerikën për afrimin e rrezikshëm të avionëve Zëdhënësi i Ministrisë së mbrojtjes së Rusisë, Igor Konashenkov, ka fajësuar forcat e Shteteve të Bashkuara për afrimin
Tirana mposht Korabin në fund (VIDEO) Tirana triumfon “në frymën e fundit”. Bardheblutë morën një fitore të vuajtur por të merituar 1-0 përballë Korabit në “S
Kosova nuk ndalet, sot gati edhe dy afrime të mëdha Pasi ditën e djeshme u njoftuan vendimet e Milot Rashicës, Alban Mehës e Herolind Shalës për të përfaqësuar Kosovën në e
Vokrri sqaron afrimet te Kosova, flet dhe për Januzajn Fadil Vokrri mirëpret ardhjen e Milot Rashicës, Alban Mehës dhe Herolind Shalës tek Kosova. “Rashica ka qenë dhe ësht
Ja yjet që janë në "listën e zezë" të Mourinhos (FOTO LAJM) Jose Mourinho nuk është aspak i kënaqur me skuadrën e tij në sfidat e para miqësore dhe veçanërisht pas humbjes së thell
4 mënyrat si mund të luajë Chelsea pas ardhjes së Kante (FOTO) Antonio Conte do të bëjë disa ndryshime në formacion gjatë këtij sezoni dhe kjo duket e pashmangshme edhe nga afrimet e
VRASJA NË TIRANË / Shoqërohen në polici babai dhe vjehrri i viktimës Pasditen e sotme një krim brenda familjes tronditi kryeqytetin. Krimi ndodhi në zonën e Valiasit, ku Afrim Kallari ka
3 afrimet e para tek Manchester United (FOTO LAJM) Manchester United është gati që të bëjë tri lëvizje të bujshme në skuadër për sezonin e ri. “Daily Mail” raporton se Jos
Barça planifikon dy afrime të mëdha në mbrojtje Barcelona synon që të afrojë dy qendërmbrojtës cilësorë në merkaton e verës. Për të përforcuar mbrojtjen drejtuesit e Ba
Thaçi: Presim të shpërblehemi nga BE-ja Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi thotë se liberalizimi i vizave është punë e kryer. Nëpërmjet një postim
HISTORIA TRAGJIKE / Si e dërgoi nëna djalin 4-vjeçar të luftonte me ISIS-in Në emisionin televiziv italian Le Iene Show sonte është rrëfyer historia e 6-vjeçarit nga Kosova, Alvin Berisha, i cili
6 yjet që kërkon Conte te Chelsea (FOTO LAJM) Antonio Conte i ka të qarta idetë për merkaton në sezonin e ri me Chelsean. Strategu italian dje është zyrtarizuar në kr
Ky është plani i Interit nëse nuk arrin Championsin Interi nuk do të heqë dorë nga vendi i tretë, i cili i siguron Champions­in, por drejtori sportiv i zikaltërve, Piero Au
Thaçi: Do të punojë në afrimin e skenës politike Presidenti i zgjedhur i Kosovës Hashim Thaçi i ftuar në një intervistë për televizionin 21, ka thënë se do të përfaqësoj
Ky është super Manchester MOUnited (FOTO LAJM) Afrimi i Jose Mourinhos te Manchester United do te pasohej me largime dhe afrime te shumta lojtaresh. Mes emrave qe p
Presidenti i Gjermanisë: Gëzuar Kosovë, Kuvendi të kthehet në normalitet Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck, ka uruar Kosovën me rastin e 8-vjetorit të Pavarësisë.
Kosova refuzon ekstradimin e Alil Demirit dhe Afrim Ismailovicit (VIDEO) Alil Demiri dhe Afrim Ismailovic nuk do të ekstradohen në Maqedoni ku tanimë janë të dënuar me burg të përjetshëm për vr
The release of 2 Albanians involved in "Monster" case, infuriates Skopje Macedonian newspaper "Dnevnik" has commented on the decision to free two Albanians from Skopje involved in the "Monster"