999 rezultate për

afrika

Hoxhaj: Deri në shtator vijnë dy njohje Ministri i Jashtëm Enver Hoxhajt, menjëherë sa ka marrë dhe postin e ministrit ka nisur dhe me premtimet për njohje të r
Nxënësit shqiptarë hapën një pus për nxënësit afrikan (VIDEO) Mungesa e ujit të pishëm është njëri ndër problemet kryesore për popullatën afrikane. Nisur nga ky fakt, nxënësit e
Qelizat e miut afrikan, armë kundër tumorit (FOTO LAJM) Shkencëtarët japonezë kanë vërejtur që minjtë qerosë afrikanë janë shumë të rrallë dhe nuk sëmuren nga kanceri. Kafsha e
Itali, afrikani plagos shqiptarin Një shqiptar është plagosur nga një afrikan në një lokal të Firences gjatë orëve të para të ditës së sotme. Shqiptari
10 afrikanët më të mirë në historinë e Premier League (FOTO LAJM) Ylli i Leicester City, Riyad Mahrez është shpallur lojtari më i mirë në Premier League për sezonin 2015-2016 pas një sez
Toure largohet nga City Mesfushori afrikan, Yaya Toure nuk do të presë më drejtuesit e skuadrës për një ofertë rinovimi, por do të largohet nga
Refugjatët ia mësyjnë Evropës nga Afrika?! Gazeta e njohur austriake ka shkruar një artikull lidhur me krizën e refugjatëve dhe gjendjen e rëndë në kufirin greko-m
Kush i kishte parë më parë këto kafshë?! (FOTO LAJM) Në botë jetojnë një shumëllojshmëri e madhe e botës shtazore që ne në rast të ndryshme e kemi pasur tapamundur ti njohim
Stuhia afrikane prek Shqipërinë Thuajse të gjithë janë habitur nga fakti se edhe pse jemi në muajin shkurt, temperaturat janë ngritur goxha. Sot tem
Toure sulmon Afrikën: Është një vend i çuditshëm Sulmuesi i Dortmundit, Aubameyang është shpallur lojtari më i mirë afrikan për vitin 2015, duke lënë pas mesfushorin li
Bëhet gati çeku për Aubameyang Pier­Emerik Aubameyang ka zhvilluar një pjesë të parë sezonale fantastike, duke shënuar 24 gola në 23 ndeshje, një rendi
Në këtë shtet, për herë të parë u transmetua live një ndeshje futbolli! Ndeshja e finales së Kupës General Da'ud mes skuadrave Horseed SC dhe Heegan FC nuk do të harrohet në historinë e futbol
10 kandidatët për "Topin e Artë të Afrikës" (FOTO LAJM) Një ndër trofetë më të rëndësishëm për lojtarët afrikanë është edhe trofeu i "Topit të Artë të Afrikës" që jepet çdo vit
Sherr mes të burgosurve shqiptarë dhe afrikanë në Itali Fatmirësisht ka përfunduar pa asnjë viktimë, por me dy të lënduar një sherr i nisur në një burg në Itali mes shqiptarëve
Afrikanët e Premier League kanë frikë nga mallkimi Lojtarët afrikanë të Premier League nuk e cilësojnë stërvitjen apo cilësitë teknike si çelësin e suksesit në futboll, at
Turistët habiten, në sy të tyre transportohej 2 mijë kg drogë (VIDEO) Turistët në plazhin e Costa Del Sol janë habitur, kur kanë parë se në brigjet e detit po transportohej me gomone plot 2
Tragjedi në Mesdhe, rreth 50 migrantë të vdekur Rreth 50 persona janë gjetur të vdekur në një anije me migrantë, e cila është nisur nga Libia. Roja detare e Italisë
Gazeta afrikane: Ja kur u ngrit flamuri shqiptar për herë të parë pas periudhës së Skëndërbeut (FOTO) Adam Robert, shkrimtar ky i apasionuar pas Shqipërisë, ka mundur të gjejë në një bibliotekë britanike një raportim mjaft
Afrikanët festojnë me flamurin kuq e zi (FOTO) Blerina Lila quhet vajza nga Kosova, e cila duke marrë pjesë në organizata humanitare ka mundur ta promovojë vendin në s
Futbollisti afrikan paralizohet gjatë ndeshjes (VIDEO) Futbollisti Rudi Bhebey-Ndey, i cili luante për skuadrën Leopards nga Kongo, është lënduar rëndë mbrëmë teksa është përp