999 rezultate për

afrika

Dielli i "kuq" terrorizon banorët në Britani Uragani “Ofelia” duket se ka shkaktuar një fenomen të rrallë në Britani, ku dielli ka marrë ngjyrë të kuqërremtë. Shf
Thaçi i kërkon njohje një shteti afrikan Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Ministrin e Punëve të Jashtme të Sudanit, Ibrahim Ghandour.
Lamtumirë të nxehtit afrikan! Rikthehen stuhitë e shiut dhe erës Bëhuni gati t’i thoni lamtumirë motit përvëlues pasi kjo është fundjave e fundit përvëluese. Pasi duke filluar nga pa
Albana Osmanit i vodhën Instagramin, zbulohet e vërteta Nuk kaloi shumë kohë pasi në Instagramin e moderatores u postuan disa fotografi me hashahash dhe djem të panjohur, që Al
Temperaturat "afrikane" tmerrojnë Evropën Shtrirja “satanike” e temperaturave ka bërë që në Spanjë, termometri të shkojë 44 gradë. Deri tani, të paktën pesë nj
Struga në këto ditë të nxehtit afrikan edhe pa ujë të pijshëm Për më shumë se 40% ka rënë niveli i burimeve në Belicë të Epërme dhe në fshatin Shum, prej nga qytetit i Strugës furniz
A është menaxherja seksi arsyeja që futbollistët afrikanë vijnë në Shqipëri? (FOTO) Prezantimi i sulmuesit në pronësi të Kievos te Skënderbeu, ishte dje lajmi i ditës në kampin korçar. Mirëpo, një vëmendj
Rikthehet i nxehti afrikan, temperaturat arrijnë kulmin Vijon dominimi i motit të kthjellët dhe të nxehtë në pjesën më të madhe të vendit deri në mesditë kur zonat malore do të
Rriten ndjeshëm temperaturat, rikthehet i nxehti afrikan Masat ajrore Afrikano-Veriore do të ndikojnë në territor duke bërë që kthjellimet dhe temperaturat e larta të jenë domin
Moti nuk e ndan mendjen, kujdes në fundjavë sepse temperaturat shkojnë deri në.... Ditët e fundit kanë qenë relativisht të freskëta, por tashmë këto ditë largohen duke i lënë vendin të nxehtit afrikan.
Kthehet i nxehti afrikan, rriten temperaturat Territori shqiptar do të dominohet nga moti i kthjellët dhe temperatura të larta si pasojë e qarkullimit të masave ajror
Rikthehet i nxehti afrikan, çfarë na pret në fundjavë Pas uljes së temperaturave për disa ditë, i nxehti afrikan pritet të rikthehet në Shqipëri. Temperaturat kanë fillua
Vendosi doreza për të takuar fëmijët me AIDS, Miss Afrika e Jugut akuzohet për racizëm (FOTO) Demi-Leigh Nel-Peters ka përfunduar në qendër të një skandali mediatik pasi shfaqet teksa mban doreza llastiku gjatë një
Vapa afrikane edhe sot mbretëron në Kosovë, ja temperaturat Temperaturat gjatë ditës së sotme në Kosovë, pritet të jenë mjaftë të larta. Ato maksimale pritet që të shkojnë deri
Kujdes! Sot nis vala e të nxehtit afrikan, këto qytete preken më shumë Edhe sot vala e të nxehtit afrikan do të pushtojë Shqipërinë. Temperatuarat do të jenë të lartë duke u kushtëzuar me
I nxehti afrikan prek Shqipërinë, evitoni daljet e mesditës se do “përvëloheni” Duke filluar që nesër pritet që moti të nxehet shumë madje aq vapë do të jetë sa edhe në hije do të jetë vështirë të qën
Bëni kujdes! Pritet i "nxehti afrikan" Bota duhet të përgatitet për shumë valë të nxehti këtë vit, thanë sot në Gjenevë zyrtarë të rëndësishëm të agjencisë së
Shqiptarët bëhen “heronj” në Itali, ja çfarë kanë bërë (FOTO LAJM) Një tregtar 50-vjeçar me origjinë kineze, është përfshirë në një grindje midis të rinjsh të cilët e goditën me grushte,
Po vjen i nxehti afrikan? Parashikimi i motit për një javë Pas disa ditëve me teka të motit, mund të themi se që nga fillimi i kësaj jave vera ka ardhur me kuptimin e plotë të saj
Në vitin 2050 e gjithë bota do “pushtohet” nga afrikanët, ja pse Forumi dy ditor rajonal i Afrikës për Zhvillim të Qëndrueshëm i organizuar nga OKB-ja, me pjesëmarrjen e shumë ministrav