999 rezultate për

afrika

Balotelli flet për rracizmin dhe shiritin e kapitenit te Italia Mario Balotelli, ka rënë vazhdimisht "pre" e sulmeve rraciste nga tifozët por jo vetëm. Së fundmi ai ka deklaruar se
Shqiptarët fusin kontrabandë një afrikanojugor në Serbi Dy shqiptarë janë arrestuar nën dyshimin se kanë tentuar të fusin kontrabandë në Serbi një shtetas nga Afrika e Jugut.
Shqiptarët marrin një afrikan dhe tentojnë ta fusin në Serbi Dy persona janë arrestuar në Llabjan të Gjilanit, pasi tentuan ta fusin ilegalisht në Serbi një shtetas të Afrikës së Ju
Gruaja braktis burrin dhe 9 fëmijët për të dashurin afrikan (FOTO LAJM) Dashuria, edhe kur është virtuale, na bën të bëjmë gjëra nga më të habitshmet. Një britanik tha se ka mbetur i shkatërru
Futbolli afrikan në zi, talenti 21-vjeçar goditet nga rrufeja dhe humb jetën Fatbollisti nga Afrika e Jugut, që luan me klubin Maritzburg United, u godit nga një rrufè gjatë një ndeshjeje, teksa ed
Ish-lojtari më i mirë afrikan përfshihet në listën e një organizate terroriste Ish mesfushori i Al- Ahly dhe Egjiptit Mohamed Aboutrika, është në probleme me qeverinë e vendit të tij, pasi që është f
Serbia bllokon importin e mishit nga Hungaria, shkak mortaja afrikane Serbia nuk do të lejojë më importin dhe transportin nëpër territorin e saj e të gjitha dërgesave të ushqimit me origjinë
A po ndahet Afrika në dysh? Çarja gjigande në Kenia vijon të zmadhohet (FOTO LAJM) Një çarje gjigande prej disa kilometrash u shfaq papritur së fundmi në jug-perëndim të Kenias. Kjo ndarje, që vijon t
Afrika ndahet në dy çarje të thella në koren e tokës (VIDEO) Kenia po ndahet ngadalë në Luginën e Rift. Gjeologët kanë thënë se lëvizjet masive të Tokës të hënën në mëngjes kanë lën
Jepet alarmi, kontinenti afrikan po ndahet më dysh (FOTO LAJM) Afrika Lindore po ndahet nga pjesa tjetër e kontinentit, një ngjarje gjeologjike që sipas skencëtarëve pritet të ndodhë
Bien rezervat ujore afrikane nga ndryshimet klimatike Edhe përpara ndryshimeve klimatike, madje edhe para “Ditës Zero”, kur Kejp Tauni (Cape Town) ishte i privuar nga uji në
Nuk ka malarie dhe njerëz "të egër", zbuloni Afrikën e paeksploruar (FOTO LAJM) Shumë njerëz ende besojnë se nëse shkojnë në Afrikë, do të shohin fise, kafshë të egra që kalojnë nëpër rrugë, rrugë të
Ofendoi rracën afrikane, West Ham nuk e mendon dy herë dhe e shkarkon Drejtori Sportiv i skuadrës së Premier Leagues, Tony Henry është shkarkuar nga detyra paraditen e sotme, teksa po përbal
Lë pas Mongolinë, Shqipëria rënditet pranë vendeve afrikane për ekonominë Shqipëria është rënditur si një ndër 100 ekonomitë më të dobëta prodhuese në botë bashkë me Azerbajxhanin dhe 8 vende af
Australianët indigjenë qytetërimi më i lashtë në Tokë Së fundmi është vërtetuar nëpërmjet një testi të ADN-së se popujt indigjenë të Australisë janë qytetërimi më i lashtë në
Mohamed Salah shpallet lojtari më i mirë afrikan Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah u nderua nga gjiganti mediatik BBC si futbollisti më i mirë i Afrikës, duke lënë pas s
Këta janë "mbretërit" afrikanë me avionë privatë dhe makina luksoze (FOTO LAJM) Me gëzofë prej 14 mijë dollarë nga lëkura e aligatorit e deri tek avionët privatë të mbuluar me ar, të ashtuquajturi “Ri
Afrikani vendos nokautin më të shpejtë në boks Boksieri afrikano-jugor, Zolani Tete mbajti kurorën e tij të WBO-së në kategorinë ‘bantamweight’ (51-54 kg) me titullin
Konsulli afrikan i nderit të Kosovës Tek po ecte këtë javë në rrugën kryesore të qendrës së kryeqytetit të Beninit, Cotonou, kosovari Armend Bekaj ishte befa
Gruaja braktis burrin dhe 9 fëmijët për të dashurin afrikan (FOTO LAJM) Dashuria, edhe kur është virtuale, na bën të bëjmë gjëra nga më të habitshmet. Një britanik tha se ka mbetur i shkatërru