999 rezultate për

afrika

Lojtari Afrikan i Vitit, Salah, Mane dhe Aubameyang në garë Mohamed Salah synon të zgjedhjet për herë të tretë radhazi Lojtari i Vitit nga Afrika, pasi është emëruar në listën e ng
Reperi afrikano-shqiptar publikon këngën për “Pavarësinë”, e gjitha në shqip (VIDEO) Cliqme është këngëtari artisti afrikano-shqiptar në prag të festave të nëntorit ka sjell një këngë pikërisht për këto di
Afrikani zhvarros prindërit për një motoçikletë Një afrikan përfundoi në prangat e policisë pasi po gërmonte të zhvarroste trupat e prindërve. Qëllimi i tij ishte të sh
Asgjësohen 12 ton mish i prekur nga virusi “Ethet afrikane të derrit” Agjencia për Ushqim dhe Veterinari njoftoi se do të asgjësojë mbi 12 ton mish të derrit, pasi te i njëjti është gjetur v
Gjenden mbi 130 delfinë të ngordhur në bregun e një ishulli afrikan Mbi 130 delfinë janë gjetur të ngordhur në bregun e një ishulli në Afrikën perëndimore. Ekspertët janë duke punuar pë
Vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri, priten temperatura të larta deri në fund të javës Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se në orët e para të mëngjesit moti mbi vendin tonë ka nisur i kthjellët ndërsa
Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij
Futbollisti afrikan i Kukësit këndon "Shqipëri oj nana ime" (VIDEO) Kukësi vijon përgatitjet për sezonin e ri në freskinë e Mavrovës së Maqedonisë së Veriut. Trajneri Shpëtim Duro dhe të t
I nxehti afrikan godet Ballkanin, Shqipëria kap 40 gradë Celcius Vala e të nxehtit që mbërtheu kontinentin evropian duke thyer rekorde, duket se tashmë po kthen sytë drejt rajonit të Ba
Rikthehet i nxehti afrikan, mësoni si do të jenë dy javët e para të gushtit Gjysma e parë e gushtit pritet të ketë temperatura të larta dhe thatësirë. Sipas sinoptikanëve, ditë të nxehta dhe të
I nxehti afrikan, mësoni sa do shënojë termometri për sot Ashtu edhe si një ditë më parë, dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura të larta. Bashkë me ditën e martë,
I nxehti afrikan godet Shqipërinë, temperaturat do kalojnë vlerën 40 gradë (FOTO LAJM) I nxehti afrikan godet Shqipërinë, temperaturat do kalojnë vlerën 40 gradë Sipas Meteoalb, bëhet me dije se temperatu
Kujdes, nga nesër rikthehet i nxehti përvëlues në Shqipëri Rikthehet i nxehti përvëlues në vend. Duke filluar nga e marta temperaturat do të arrijnë deri në 38 gradë. Ndërsa pikun
"Lamtumirë" ditë të freskëta, troket sërish i nxehti afrikan Ditët e freskëta të fillimit të Korrikut nuk do të zgjasin edhe për shumë, për t’ia lënë vendin të nxehtit afrikan që pr
"6 vite hetim", rrëfehet shefi i "Sportradar": Ja si i trukonte ndeshjet Skënderbeu Revista londineze "Wired" që publikohet dy herë në muaj dhe që trajton tema nga më të ndryshmet, më 9 korrik i ka kushtu
Përleshje e frikshme me thika mes të rinjve shqiptarë dhe afrikanëve në Itali Një sherr masiv u regjistrua të shtunën në mbrëmje në Macerata të Italisë. Protagonistë të sherrit ishin 3 shtetas ng
Zbulohet homo sapiensi më i vjetër joafrikan, është evropian Homos sapoensi më i vjetër joafrikan i zbuluar deri tani është evropian dhe është 210000 vite i vjetër, që e shtyjnë me
I nxehti afrikan godet Greqinë, e mërkura mbi 42 gradë Celsius Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim.
Franca "digjet" nga i nxehti afrikan, shënohen 3 viktimat e para Vala e të nxehtit afrikan që ka futur nën kthetra Europën po shkakton viktimat e para. Tre të moshuar humbën jetën në pl
"Troket" i nxehti afrikan, termometri pritet të shënojë 40 gradë Një valë potencialisht e rrezikshme të nxehti, si e quajnë ekspertët, mund të godasë Europën javën që vjen, duke i shtyr