999 rezultate për

afrika

I nxehti afrikan, mësoni si do të jetë moti nesër Shqipëria është në ndikimin e masave ajrore afrikane këtë javë. Sipas meteorologëve, ditën e mërkurë, do të vijojnë depë
Mbërrin i nxehti afrikan, sa do të shënojë termometri sot Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të g
Temperatura afrikane nga java e ardhshme në Kosovë Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për javën e ardhshme. Në fundjavë do të ketë reshje shiu, tempera
Nga Afrika në Shqipëri: Titull dhe Champions, Egbo vendos dy rekorde europiane Duhet të vinte një trajner i huaj, për më tepër afrikan (edhe pse për të gjithë Emanuel Egbo tashmë është shqiptar) për
Bëhuni gati për të nxehtin afrikan, sa pritet të shënojë termometri nesër Shqipëria këtë javë do të jetë në ndikimin e rrymave ajrore të nxehta afrikane. Nesër, termometri pritet të ngjitet deri
Shqipëria goditet nga i nxehti afrikan, sa pritet të shkojnë temperaturat këto dy javë Dy javët e fundit të korrikut do të mbyllen me mot të qëndrueshëm dhe me temperatura të larta. Kështu të gjithë ata që s
Keni nisur pushimet? Ky është parashikimi i motit për javën që vjen Rajoni është përfshirë nga temperatura të larta ndërkohë paralajmërohet se javën e ardhshme ato do të jenë edhe më të la
​Koha kur morri fund tregtia e skllevërve nga Afrika Më 7 qershor të vitit 1862, Shtetet e Bashkuara dhe Anglia nënshkruan një traktat për t’i dhënë fund tregtisë së skllevë
Nuk ka fund "tmerri" në SHBA, del videoja e vrasjes së një tjetër afrikano-amerikani nga policia (VIDEO) Vdekja e George Floyd shkaktoi një valë të madhe protestash dhe trazirash në 50 shtetet e SHBA-ve. Akoma pa mbaruar f
Ciklone dhe shi balte nga Saharaja, çfarë po ndodh me motin e temperaturat në Shqipëri? Moti ka patur teka të mëdha këto ditë, ku edhe pse qielli ishte i mbuluar me re, temperaturat kane qenë të larta ndërsa
Shqipëria goditet nga i nxehti afrikan, deri kur pritet të vazhdojnë temperaturat e larta Meteorologia Adiola Bami ka thënë se vendi ynë është përfshirë nga një valë të nxehti me origjinë nga Afrika e Veriut.
I nxehti afrikan po vjen në Kosovë, temperatura do të arrijë deri në 33 gradë Nga e enjtja i nxehti afrikan përfshin vendin. Mot i nxehtë, me vranësira dhe diell, të premten me erë. Temperaturat mak
Afrikani që u bë i famshëm flet çfarë fshihet pas video-memes: Lojtari im i preferuar është Messi (VIDEO) Benjamin Aidoo, një nga katër afrikanët që me një video duke vallëzuar me një arkivol u bë virale ka shprehur admirimin
Zgjidh një simbol afrikan dhe merr një mesazh për veten Simbolet afrikane, të njohura me emrin "Adinkra", shpesh gjenden në mure, pëlhura dhe qeramikë. Zgjidhni një nga këto tr
Disa fakte që s’i keni ditur për Eto, nga gjuajtja me shishe ndaj Aragones, tek koleksioni i makinave luksoze Samuel Eto do të mbahet mend si një nga sulmuesit më të mirë viteve të fundit në futboll. Afrikani i famshëm arriti k
''Ethet e derrave afrikanë", Kina ngre alarmin për një tjetër pandemi Qeveria kineze ka ngjallur frikë për shpërthimin e një pandemie të dytë globale, pasi një virus i ri po qarkullon në ven
Nga Afrika vjen skema perfekte për gjuajtjet e dënimit (VIDEO) Goditjet e dënimit janë specialitet më vete dhe shumë futbollistë edhe sot njihen në botë si mjeshtërit e kësaj pune.
Kush është "bosi i madh" afrikan që do të blejë Arsenalin në vitin 2021 (VIDEO) Njeriu më i pasur në Afrikë, Aliko Dangote, ka zbuluar planet e tij për të blerë Arsenalin në vitin 2021. Tifozi miliard
Ylli i Liverpool shpallet futbollisti afrikan i vitit (VIDEO) Sadio Mane është shpallur futbollisti më i mirë afrikan për vitin 2019. Konfederata e Futbollit Afrikan ka shpallur m
Lojtari më i mirë afrikan, këta janë tre finalistët (FOTO LAJM) Është publikuar lista e ngushtë prej tre lojtarëve të nominuar për çmimin e më të mirit gjatë vitit 2019. Tre emrat v