999 rezultate për

afganistanit

FMN i jep hua Afganistanit Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) njoftoi se ka arritur një marrëveshje provuese me Afganistanin për dhënien e një huaje
Vritet ish-presidenti i Afganistanit Policia e Afganistanit ka njoftuar se kryesuesi i Këshillit të Lartë për Paqe, Burhanudin Rabani, njëherësh ish presiden
Protesta kundër djegies së Kuranit, 5 të vdekur e 46 të plagosur Të paktën pesë persona kanë humbur jetën dhe 46 të tjerë janë plagosur gjatë protestave të sotme në provincën Kandahar.
2010-ta, viti i përgjakjes së Afganistanit Kombet e Bashkuara thonë se numri i civilëve të vrarë në luftën në Afganistan ka arritur rekordin vitin e kaluar. Në rap
Obama ngushëllon presidentin e Afganistanit Presidenti amerikan Barak Obama i shprehu ngushëllime presidentit të Afganistanit Hamid Karzai për shkak të vdekjes të
Shqipëria i dhuron policisë së Afganistanit 30 mijë Kallashnikovë Shqipëria i dhuroi 30 mijë arme automatike Kallashnikov qeverisë së Afganistanit, në kuadër të “kontributit të qeverisë
Gillard viziton Afganistanin Kryeministrja e Australisë, Julia Gillard, ka shkuar sot për vizitë të pa-paraljmëruar në Afganistan. Ajo është taku
"Shqiponjat" shqiptare ne fushebeteje te Afganistanit Në vijën e frontit të luftës në Afganistan tashmë do të zbarkojnë edhe ushtar&eu
Droga e Afganistanit kalon nëpër Maqedoni Nga Turqia në Maqedoni futet heroina, nga Bullgaria dhe Serbia ekstaza, ndërsa nga Shqipëria futet mariuh