999 rezultate për

aeroportit

Wikileaks publikon aferën e aeroportit të Prishtinës Në 1,7 milionë dokumente të reja të publikuara në “Wikielaks” mund të gjesh edhe dokumente të reja mbi Kosovën. Një nga
Për aeroportin vendos komuna Kryetari i Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj ka kërkuar nga Ministrja Industrisë dhe Tregtisë, Mimoza Kusari-Lila që të mos
Miratohet propozimi i Kusarit për aeroportin Transferimi i aeroportit ushtarak të Gjakovës nga minitria e mbrojtjes italiane tek vendorët është mirataur nga Qeveria
Rrëzohet avioni, tre viktima në SHBA Tre persona kanë humbur jetën në Florida si pasojë e rrëzimit të një avioni të vogël i tipit “Piper” në parkingun e një
Aeroporti i Shkupit më i miri në Evropë Këshilli Ndërkombëtar i Aeroporteve i dha statusin aeropoti më i mirë në Evropë, aeroportit "Aleksandri i Madh" në Shkup
Edhe aktorët urinojnë në mes të aeroportit (VIDEO) Aktori i "Muzgut" (Twilight), Bronson Pelletier nuk ka preferuar të kryeje nevojat e tij personale në tualetet e aeropor
Beograd, 50 shtetas maqedonas bllokohen në aeroport Pesëdhjetë udhëtarë të cilët duhej të fluturonin mbrëmë me linjën serbe JAT nga Beogradi drejt Shkupit janë bllokuar në
Vidhnin valixhet, ndalohen 3 punonjësit e aeroportit Personeli i sigurimit në Aeroportin Ndërkombëtar "Aleksandri i Madh" në Shkup kanë zbuluar të shtunën në mëngjes tre pun
Shqiptarët nga Maqedonia përgjakin Aeroportin e Zyrihut Sot rreth orës 4 të mëngjesit ka ndodhur një dramë e rëndë familjare në Aeroportin e Zyrihut të Zvicrës. Një konflikt me
Privatizimi i Albetrol, Fazllic në Tiranë Damir Fazlliç i cili ka lobuar pranë qeverisë në favor të Gazprom-it rus ka mbërritur të enjten në Rinas rreth orës 12:0
I kishte skaduar pasaporta, braktisin fëmijën në aeroport (VIDEO) Një çift polak pasi mëson se vajzës së tyre 2 vjeçare i kishte skaduar pasaporta, e lënë atë para sportelit të informaci
Kontrabandë ilaçesh, arrestohen 4 persona Policia e Tiranës ka finalizuar një tjetër operacion me sukses natën e së mëkurës teksa ka arrestuar 4 persona, një doga
Avioni përplaset me autobusin, 10 viktima Të paktën dhjetë persona mbetën të vrarë pasi autobusi u tyre u përplas me një avion mallrash në ulje, jashtë aeroportit
Siguria e aeroportit, pasaporta e SHQIPËRisë Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se aeroporti dhe siguria e tij janë pasaporta e vendit për të rritur besimin e ve
Statuja e Lady Gaga në Aeroportin e Berlinit Pasagjerët e aeroportit Bradenburg të Berlinit do të mbesin me gojë hapur kur të shohin Lady Gaga-n të palëvizshme që i
Amsterdam, alarm për bombë në aeroportin e Shipolit Dy terminale të aeroportit të Shipolit në Amsterdam u evakuan sot pas njoftimit për vendosjen e një bombe. Zëdhënësi i p
Aleanca “Kuq e Zi” reagon ndaj vizitës së Boris Tadic dhe aeroportit në Maqedoni Aleanca “Kuq e Zi” reagoi ashpër ndaj vizitës në Kosovë të Presidentit të Serbisë, Boris Tadic, me rastin e Krishtlindje
Aeroporti i Shkupit nuk aplikon gjuhën shqipe Përdorimi i gjuhës shqipe mungon edhe në portalin zyrtar të Aeroportit të Shkupit, që menaxhohet nga kompania turke TAV.
Vdes një 35-vjeçar në aeroport të Shkupit Një 35 vjeçar mbrëmë ka humbur jetën në parkingun e aeroportit "Aleksandri i Madh" në Shkup, njofton agjencia e lajmeve
Aeroporti i Shkupit, më moderni në Ballkan Aeroporti në Shkup, investim i TAV-it turk, është dhjetë herë më i madh se më parë, përmes të cilit u sigurohet shërbim