999 rezultate për

administrative

Rakiç kërkon "Mitrovicën e Madhe" Memorandumi i mirëkuptimit për caktimin e kufijve mes dy komunave të Mitrovicës nuk ka gjasa që të nënshkruhet në një të
Deputetët e majtë kundër qeverisë për burgun kur s'jep kuponin tatimor Qeveria është kthyer pas sa i takon propozimit të saj për të dënuar me burg deri në tre vjet, ata biznesmenë që nuk lësh
Tahiri e zhgënjyer me Brukselin Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, shprehet e zhgënjyer me Brukselin dhe thotë se çdo shtyrje tjetër do ta tensionojë s
Marrëveshje me UNDP për asistencën ndaj njësive vendore "Qeverisje vendore të denjë, për një vend europian", ka qënë mesazhi i përcjellë sot nga kryeministri Rama teksa ka taku
Lirimi i hapësirave publike, Bashkia e Tiranës vijon aksionin nëpër lagje (VIDEO) Në ditën e pestë të aksionit për lirimin e hapësirave publike që ka nisur në njësinë administrative numër 5 në kryeqytet
Urdhër i prerë nga Veliaj, zyrat e Bashkisë së Tiranës tashmë në katin e parë Nga sot, zyrat e Bashkisë së Tiranës do jenë në kat të parë, kjo për të qënë sa më pranë qytetarëve për shërbimin që do
Referendumi, MPB nxjerr letërnjoftime edhe gjatë fundjavës Ministria e Punëve të Brendshme informon se shërbimet e tyre administrative do të punojnë edhe gjatë fundjavës për shkak
Ja gjykatësja që bisedonte me Mijallkovin për pajisjet izraelite (FOTO) Svetlana Kostova është një gjyqtare e Gjykatës Administrative të Lartë, e cila dje ishte personazhi kryesor në bisedimet
Gjykata Administrative pezullon testimin për infermierët Pas protestave të njëpasnjëshme të bluzave të bardha, referuar kërkesës bazike e cila kishte të bënte me testimin e tyre
Dënimi për emigrantët vjen nga BE-ja, jo nga Kosova Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka sqaruar sot se Shteti i Kosovës nuk e dënon asnjë qytetar që ia mësyn
Simbolet në mëshirë të fatit, shpiponja kokëposhtë tek Gjykata Administrative Gjykata Administrative në Tiranë, ka vendosur emblemën kryesore të Republikës së Shqipërisë kokëposhtë. Si për 'ironi të
Halimi: Administrative Court law must be repealed From the premises of the Constitutional Court, Democrat MP Eduard Halimi said that prime minister Edi Rama has taken con
Halimi: Të shfuqizohet ligji për Gjykatën Administrative Nga ambientet e Gjykatës Kushtetuese, deputeti demokrat Eduard Halimi tha se kryeministri Rama po kap drejtësinë. Halimi
Dule sulmon Ramën: Reformat pa fillim, pa mes e pa fund Nënkryetari i parlamentit, njëherazi kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule sulmon qeverinë Rama, duke apeluar që të hiqet dor
Nuk deklaruan pasurinë, ILDKP gjobit 10 zyrtarë Nën akuzën e mos deklarimit të pasurisë, 10 zyrtarë janë gjobitur nga ILDKP. Ky institucion bën me dije se vijon të kon
Enlargement package to change, EU adds administrative reform EU enlargement package will change, as they have added the administrative reform. Enlargement Commissioner Stefan Fule,
Ndryshon paketa e zgjerimit për BE, shtohet reforma administrative Ndryshon paketa e zgjerimit per BE, teksa shtohet dhe reforma administrative. Komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle, ka
Gjobiten 9 zyrtarë, nuk dorëzuan deklaratën e interesave private Nente zyrtare janë gjobitur nga ILDKP pasi ata nuk kanë dorëzuar në afat deklaratat e interesave personale. Gjatë këtyre
Luan Rama: Peza, vlerë e shtuar për Bashkinë e Tiranës Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste Luan Rama theksoi sot se riorganizimi i strukturave të partisë do të bëhe
PD çon në Kushtetutese tre ligje Partia Demokratike depozitON në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shpalljen antikushtetutese, të ndryshimeve në ligjin p