999 rezultate për

administrative

Dhuna ndaj Nuri Medës/ Policia prangos njërin prej autorëve Policia e Dibrës ka hedhur dritë mbi ngjarjen ku u dhunua në mënyrë barbare kreu i Njësisë Administrative Tomin, Nuri Me
Gjiknuri: Basha gënjeu banorët në Brezhdan Kandidati i së majtës për Bashkinë e Dibrës, Muharem Rama zhvilloi takimet elektorale në njësinë administrative të Selis
Përfundon rikonstruksioni i kopshtit 25 në Njësinë Administrative Nr. 5 Një tjetër kopësht në kryeqytet ofron kushte dhe standarde më të mira për 120 fëmijë që e frekuentojnë atë. Bashkia e Ti
Qeveri teknike? Pse jo, për të kryer reformën administrative! Nga Artan Fuga Që shteti t'i shërbejë qytetarit dhe administrata të kryejë funksionet e veta ka nevojë për një
MPB: Shërbime falas administrative për zonat e vërshuara Ministria e Punëve të Brendshme ka deklaruar se do t’i ofrojë shërbimet civile administrative pa pagesë për të gjithë të
Vendimi i Administratives për zgjedhjet në Dibër, PS: Dështimi i radhës Një dështim të radhës të drejtësisë në vend. Kështu e ka quajtur PS vendimin e Gjykatës Administrative për mospranim
Dekreti i Nishanit për zgjedhjet në Dibër, Gjykata Administrative rrëzon PS Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e Partisë Socialiste për pezullimin e dekretit të Presidentit, që zgjedhjet në Di
Prokuroria zbulon dëmin 35 milionë lekë, “arrest me burg” për 5 zyrtarë Me kërkesë të Prokurorisë së Elbasanit, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për 5 zyrtarë të Njësisë A
Asgjësohen sasi të mëdha droge në Gjirokastër, pranga 2 personave Dy persona në Gjirokastër ranë në prangat e policisë pasi iu asgjësuan 2100 bimë të dyshuara narkotike. Policia e qar
Xhamia e Namazgjasë fiton betejën gjyqësore Pavarësisht kundërshtisë për ndërprerjen e punimeve për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë, me pretendimin se shkatërrohe
Zhvillimet më të reja në mbledhjen e sotme të Kuvendit të Maqedonisë Në mbledhjen e ditës së sotme të Kuvendit të Maqedonisë, ku LSDM-ja nuk merr pjesë, përveç propozimeve për plotësimin e
VMRO-DPMNE dhe BDI dorëzojnë kërkesë për shfuqizimin e vendimit të Ivanov për falje Koordinatorët e grupeve parlamentare të BDI-së dhe VMRO-DPMNE-së mëngjesin e sotëm kanë dërguar disa propozime deri te G
Vjedhje në Gjykatën Administrative Vjedhja sa duket nuk ndodh vetëm rëndomtë apo në rrugë. Vepra penale e vjedhjes ka ndodhur brenda Gjykatës Administra
Nesër reshje të dendura shiu, Bashkia apelon për të treguar kujdes Bashkia e Tiranës njofton të gjithë qytetarët e saj, se gjatë orëve në vijim dhe gjithë ditës së nesërme, sipas parashik
AAK paralajmëron zyrtarët shtetërorë Zyrtarët e lartë të shtetit brenda datës 31 mars duhet të dorëzojnë deklaratën e pasurisë dhe ndryshimet që ajo ka pësua
Bashkia investon për rikualifikimin e bllokut urban në Njësinë Administrative nr 11 Rreth 9 mijë banorë të Njësisë Administrative nr. 11, do të përfitojnë nga investimi i Bashkisë së Tiranës, për më shumë
Bashkia vijon punën për rehabilitimin e problematikave në lumin e Tiranës Bashkia e Tiranës vijon punën për të rehabilituar problemet dhe dëmet që u shfaqën pas rreshjeve të dendura të shiut të
Ora 22:20 / Situatë e rëndë në Tiranë; Lana, Erzeni dhe lumi Tirana dalin nga shtrati Edhe sot në mbrëmje situata në kryeqytet vazhdon të paraqitet kritike për shkak të reshjeve masive. Lumi i Tiranës d
Përmbytjet, ja situata deri në mesditë Pas reshjeve të shiut me intesitet të lartë që kanë përfshirë të gjithë vendin, situata vijon të monitorohet nga Drejtor
Gjykata Administrative vendos për fatin e Realit në Kupën e Mbretit Gjykata e Administrative e Sporteve ka konfirmuar vendimin e Komisionit të Disiplinës për eliminimin e Realit të Madridi