999 rezultate për

administrative

LSDM paraqet katër ankesa në Gjykatën Administrative (VIDEO) LSDM-ja do të dorëzojë 4 ankesa në Gjykatën Administrative për parregullsitë zgjedhore në njësinë e gjashtë. Lajmin
BESA nuk ankohet në Gjykatën administrative, dyshon në pavarësinë e saj "Lëvizja BESA" nuk do të dorëzojë ankesa në Gjykatën administrative pas vendimeve të KSHZ-së, që i refuzoi shtatë ankesa
Bashkia hap tregun e shpendëve të gjalla në Njësinë Administrative të Baldushkut Për të dytin vit radhazi, në prag të festave të fundvitit, qytetarët e Tiranës kanë mundësi që të blejnë produkte të sig
Rreth 1500 banorë përfitojnë nga ndërtimi i rrugës së re në Farkë Në qendër të vëmendjes së Bashkisë së Tiranës janë edhe investimet në zonat periferike të kryeqytetit. Nënkryetari i
Qeveria zvicerane vijon mbështetjen për konsolidimin e Reformës Territoriale e Administrative Qeveria zvicerane ka dhënë 500.000 USD për të vijuar konsolidimin e reformës territoriale dhe administrative në Shqipëri
Shqiptarët e Malit të Zi fitojnë ndarjen administrative të Tuzit nga Podgorica Qeveria e Malit të Zi do t'i japë statusin e shumëkërkuar të bashkisë një zone të populluar kryesisht nga shqiptarët, pa
Ndodh dhe kjo/ 3 ditë në paraburgim për ndërtimin e një muri rrethues… me leje Shirat e rrëmbyeshëm të rënë disa më parë, kanë dëmtuar muret rrethuese të një banese në zonën e Bregut të Lumit, në Një
Bashkia e Tiranës prezanton projekt-buxhetin 2017 në Njësinë Administrative Nr. 4 Në vijim të konsultimit me qytetarët e Tiranës, Bashkia e Tiranës prezantoi projektbuxhetin e vitit 2017 në Njësinë Admi
Kërdia me gjoba, Policinë Rrugore do ta kishin zili edhe tatimet për të ardhurat në buxhet (VIDEO) Policia Rrugore ka ndëshkuar 134 qytetarë me masa administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit në automjete.
Baçev: Kemi prova se po pengohemi të marrim pjesë në zgjedhje Janko Baçev, lider i Lëvizjes Popullore të Maqedonië (LPM) në konferencën e sotme ka thënë se në mënyrë mafioze, në mëng
Përkeqësohet moti/ Ura të shembura dhe rrugë të bllokuara, ja situata në zonat e përmbytura Drejtoria e Emergjencave ka informon se në disa qarqe situata vijon të jete ende problematike. Në Shijak nga dalja e lum
MPB/ Ja situata e përmbytjeve në qarqet kryesore, situata alarmante në Vlorë dhe Fier (VIDEO) Në një njoftim për mediat, Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka bërë me dije situatat e përmbytjeve në qarq
Prezenca e OSBE mbyll trajnimet në shërbim të aktorëve të drejtësisë Prezenca e OSBE përmbylli një varg seminaresh trajnimi në shërbim të aktorëve të drejtësisë administrative sot, më datë
RESHJET/ Emergjencat parashikojnë përmbytjen e fshatrave pranë “Vjosës” Reshjet e shiut kanë renë me intensitet të lartë edhe gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm duke shkaktuar probleme në shum
Ministria e Brendshme: Ja zonat dhe rrugët e përmbytura në të gjithë vendin Ministria e Brendshme ka bërë një përmbledhje të situatës së deritanishme në të gjitha qarqet e vendit, të cilat po përb
72 rrënjë kanabis asgjësohen në Shkodër, në kërkim kultivuesit Në orët e para të ditës, blutë e Shkodrës kanë asgjësuar me anë të djegies 72 rrënjë kanabis sativa. Bimët janë asg
Pranga 48-vjeçarit që tentoi ti jepte rryshfet policit Një 48 vjeçar është arrestuar, pasi ka tentuar të korruptojë punonjësin e policisë, për të shmangur masën administrative
Vritet me armë vëllai i kryetarit të njësisë administrative në Sarandë Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në Sarandë pak pas mesnatës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas burimeve bë
Mbi 2 mijë masa administrative në 24 orë Policia rrugore vijon aktualisht operacionet për konstatimin dhe ndëshkimin e rasteve të shkeljes së rregullave të qarku
Dita e parë e supergjobave për rripin/ 718 qytetarë të gjobitur Që prej mëngjesit të ditës së sotme, Policia Rrugore ka filluar zbatimin e nenit 170 të Kodit Rrugor, ku janë përcaktuar