999 rezultate për

administrative

KLD emëron 8 magjistratë të rinj, shpall 14 vende vakante në gjykata Këshilli i Lartë i Drejtësisë, zhvilloi sot, më datë 20.01.2017 mbledhjen plenare, e cila ishte fokusuar në emërimin si
Tentoi të korruptonte policin rrugor, arrestohet 33-vjeçari në Tiranë (VIDEO) Sipas burimeve të Policisë është vënë në pranga një shtetas i cili për të shmangur masës administrative për shkeljet e k
DËBORA/ Vazhdojnë reshjet në veri, banorët të bllokuar prej disa ditësh Pacarësisht se temperaturat janë rritur ditët të fundit, në zonat në veri vazhdojnë reshjet malore në formë dëborë.
Acari shkatërron bujqësinë në Fier, Lushnje dhe Berat, situatë e ngjashme me përmbytjet Moti i acartë i këtyre ditëve duket se do të sjellë situatën e ngjashme të dy viteve më parë me përmbytjet në zonën e Fi
Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e urës së Mënikut në Njësinë Administrative të Ndroqit Një tjetër premtim i dhënë gjatë fushatës elektorale nga Bashkia e Tiranës, po bëhet realitet. Shqetësimi disa vjeçar i
Ja si është situata aktuale në Shqipëri, kujdes në këto akse rrugore Temperaturat nën zero dhe dëbora e rënë kanë krijuar vështirësi në qarkullimin rrugor, sidomos në akset që lidhin zonat
Bashkia Shkodër: Ja si paraqitet situata në të gjitha njësitë administrative Edhe gjatë ditës së sotme vijon të jetë problematike situata në veri të vendit. Bashkia e Shkodrës ka përditësuar të dhë
SITUATA/ Shqipëria po ngrin, mos i hipni makinës pa zinxhirë në këto rrugë (FOTO LAJM) Reshjet e dëborës kanë vazhduar edhe gjatë natës në një pjesë të mirë të territorit të vendit duke bërë të pakalueshme d
Reshjet e borës/ Emergjenca Civile: Ja si është situata në zonat më problematike Ashtu sikundër pritej në bazë të buletineve meteorologjike, moti i ftohtë dhe me reshje dëbore ka përfshirë gjithë vendi
MANDATI/ Selami ankimon vendimin e KQZ në Gjykatën Administrative Gjatë ditës së sotme, Shkëlqim Selami ka ankimuar vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit të d
Reagon Todorov: Vendimi i Gjykatës për LSDM-në është i kundërligjshëm dhe skandaloz VMRO-DPMNE-ja e ka cilësuar si të kundërligjshëm dhe skandaloz vendimin e gjykatës administrative për të pranuar padinë
Shkarkimi i diplomates në Zvicër, Gjykata në krah të qeverisë Konflikti mes ambasadores sonë në Gjenevë, Filloreta Kodra, dhe diplomates Blerina Zoto ka përfunduar në Gjykatën Admini
VMRO nuk pranon vendimin e Administratives: Ne jemi fitues të zgjedhjeve Skenari të vjedhur fitoren e zgjedhjeve na bën edhe më të fortë, më të vendosur në qëllimin tonë për të mbrojtur demokra
Nuk do të ketë rivotim në Gostivar, Gjykata Administrative pranon ankimimin e VMRO-DPMNE-së Gjykata administrative ka shfuqizuar vendimin e Komisionit Shtetëror për Zgjedhje për rivotim në qendrën e votimit numër
Gjykata administrative pranon ankesën e LSDM-së për rivotim në Tearcë Gjykata Administrative ka pranuar kërkesën e LSDM-së për rivotim në Tearcë. Vendimi është sjellë para disa minutave
BE mbështet Reformën Administrative Territoriale, firmoset një marrëveshje e re Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri firmosi një marrëveshje financiare me vlerë 3.5 milionë euro në mbështetje
Gjykata Administrative jep sot vendimin për paditë e partive politike Gjykata Administrative pritet të shqyrtojë sot përsëri paditë nga ana e partive politike për zgjedhjet e parakohshme që
Gjykata Administrative shqyrton paditë e LSDM-së Gjykata Administrative do të shqyrtojë dy paditë e paraqitura nga Koalicioni për zgjedhjet e parakohshme parlamentare 20
Skadon afati për parashtrimin e padive në Gjykatën Administrative Ka përfunduar mbrëmë afati për parashtrimin e padive në Gjykatën Administrative për vendimet e Komisionit shtetëror zgje
OBRM-PDUKM dorëzon padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së Partia fituese e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoni, OBRM-PDUKM-ja ka dorëzuar padi në Gjykatën Administ