999 rezultate për

administrative

Dalin bilancet, 7 banesa në Mat u dëmtuan nga tërmeti i djeshëm Lëkundjet e tërmetit të një ditë më parë me epiqendër në fshatin Vinjoll në Bashkinë Mat janë ndier në territorin e qark
Përfundon ndërtimi i rrugës “Kajo Karafili” në Njësinë Administrative Nr. 10 Ndonëse jetonin vetëm pak metra larg Sheshit Skënderbej, banorët e rrugës “Kajo Karafili” në Njësinë Administrative Nr.
Iu shkrumbua makina, ky është kreu i PS-së që u arrestua në 2010 për korrupsion Në orët e para të mëngjesit të sotëm u raportua se në Lezhë është shkrumbuar makina e kryetarit të Partisë Socialiste të
Sekuestrohen 540 fidane kanabis në Shkodër, 2 shtetas në pranga Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 2 shtetas në kuadër të zhvillimit të operacionit “Limitless”. Policia bën me di
Kapen 44 kg hashash në Shkodër, në pranga 2 persona Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion antidroge ditën e sotme i cili është finalizuar me sekuestrimin e 44 kg ka
Çarje rrugësh e banesash, zbulohen dëmet e tërmetit që tronditi Shqipërinë Emergjencat Civile kanë raportuar mëngjesin e sotëm bilancin e dëmeve materiale që la pas tërmeti i një dite më parë me
Lufta kundër kanabisit, pezullohet nga detyra inspektori i Policisë në Shkodër Policia e Shtetit ka goditur sërish një rast kultivimi i lëndës narkotike në Shkodër. Në përfundim të operacionit janë a
"Sa hipa o burrë", policia vendos 352 gjoba në 60 minuta (VIDEO) Policia rrugore vazhdon aksionin Blic në të gjithë vendin ku burime zyrtare pranë saj bëjnë me dije se janë vendosur plo
Bashkia e Tiranës përuron çerdhen e re në Njësinë Administrative Nr. 8 Tiranës i është shtuar një tjetër çerdhe për edukimin e më të vegjëlve të qytetit. Bashkia e Tiranës përfundoi në një ko
Çfarë po ndodh në Gjykatën Administrative? Shikoni si tërhiqet zvarrë qytetari (VIDEO) Një sjellje skandaloze është fiksuar nga kamera e emisionit “BOOM” në ambientet e brendshme te Gjykatës Administrative t
EMRI/ Gjykata lë në burg kryeplakun në Shkodër, akuzohet për kultivim kanabisi Gjykata e Shkodrës ka dhënë dënimin “Arrest me burg” për njërin prej kryepleqtë e njësisë administrative Pult, Dritan Li
Arrestohet malazezi në Shkodër, 5 euro për të shmangur gjobën Policia shqiptare ka vënë në pranga një shtetas malazez pasi ditën e sotme në Shkodër u mundua t’i ofronte ryshfet polic
Rama sulmon Administrativen: Vendime absurde, gjykatat kanë grabitur shtetit Kryeministri Edi Rama në takimin që po zhvillohet “Sipërmarrësit në mbështetje të Reformës në Drejtësi” ka folur mbi vje
"Zharrëza"/ Qeveria kufizon "Bankersin" dhe nis vlerësimin e dëmeve për banorët Pas protestave të vazhdueshme të banorëve të Zharrëzit për dëmet që i ka shkaktuar “Bankers Petroleum” banesave të tyre,
Vangjush Dako thyen ligjin, hedh beton në zonën ku e ndaloi Gjykata Kryebashkiaku i Durrësit thyen vendimin e Gjykatës Administrative, e cila pak ditë më parë vendosi që të ndaloheshin pun
MANDATI/ Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e Dashamir Tahirit Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e ish-deputetit Dashamir Tahiri i cili kërkoi shfuqizimin e vendimit të KQZ-s
MANDATI/ Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e Shkëlqim Selamit Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e ish-deputetit Shkëlqim Selami për kthimin e mandatit pak ankimimit të tij n
Dy shoferë në pranga, 2000 lekë për të shmangur gjobën Janë vënë në pranga dy drejtues mjetesh, një në Elbasan dhe një në Pogradec pasi i ofruan ryshfet punonjësve të policisë
20 euro për të kaluar kufirin,arrestohet durrsaku për “Mitdhënie” Policia e Shtetit bën me dije se në 24 orë ka goditur 3 raste të mitdhënies në të gjithë Shqipërinë. -1 rast nga Pol
Arrestohen 9 persona për shkelje të rregullave të qarkullimit 102 drejtues mjetesh në kryeqytet i janë nënshtruar kontrolleve të policisë rrugore këtë fundjavë.Si rezultat i shkeljev