999 rezultate për

aak-se

Ramush Haradinaj: Të punojmë pa hile për Kosovën Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka realizuar një takim me përkrahësit e Aleancës në qytetin e Gji
Haradinaj flet për Demarkacionin: S'kemi tokë për t'i falë askujt Ish kryeministri i Kosovës njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj edhe ditën e sotme e ka ripërsëritur se Kosova nuk
Ramush Haradinaj niset për Kosovë (VIDEO) Pas vendimit të gjykatës në Colmar të Francës për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj është nisur për Kosovë.
Nuk do ta besoni se çfarë po ndodh në selinë e AAK-së pas lirimit të Ramushit (VIDEO) Vendimi i gjykatës në Colmar për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt i ka gëzuar qytetarët e Kosovës dhe sidomo
Haradinaj i lirë, ja atmosfera në selinë e AAK-së (VIDEO) Gjykata në Colmar të Francës shpalli pafajësinë për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinjat i cili ishte arrestua
LAJMI I FUNDIT/ Haradinaj shpallet i pafajshëm, kthehet në Kosovë Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur lirimin e ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt. Haradinaj pritet
Haradinaj lirohet të enjten? AKK bëhet gati për pritjen e madhe Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kanë mbajtur një mbledhje, ku është diskutuar rreth organizimit t
Tregon Tahiri, ja kur do vazhdojë dialogu me Beogradin Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, ka deklaruar se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë mund të vazhdo
Nitaj: Deklaratat e Beogradit për Haradinajn nuk i marrin seriozisht as serbët Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se askush nuk i merr seriozisht deklaratat e Ale
Përfundon seanca, shtyhet më 27 prill vendimi për Ramush Haradinajn Ka përfunduar seanca gjyqësore në Colmar të Francës, ndaj kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt. Trupi gjykues vendosi q
Haradinaj sot del para gjykatës franceze Ditën e sotme në Colmar të Francës pritet të mbahet seanca ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Har
Ja kur do të mbahet seanca ndaj Haradinajt Ditën e nesërme në Colmar të Francës pritet të mbahet seanca ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush H
Vendimi për Haradinajn mund të shtyhet sërish Vendimi për lirimin apo ekstradimin në Serbi të kreut të AAK-së, mund të shtyhet përsëri nga Gjykata e Apelit në Colmar
Shqiptarët protestojnë në Vjenë në përkrahje të Haradinajt Dhjetra qytetarë shqiptarë kanë dalë në sheshin e Vjenës për të protestuar në mbështetje të kreut të AAK-së, Ramush Hara
Mogherini në Kosovë, AKK i kërkon lirimin e Ramush Haradinajt Ardian Gjini i AAK-së do të përfundojë takimin me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini, për të vazhduar m
Çështja Haradinaj, AAK bojkoton Kuvendin deri më 6 prill Gjykata në Colmar të Francës, vendosi sot shtyrjen e vendimit për lirimin ose ekstradimin e kreut të AAK-së, Ramush Hara
Nis seanca për Ramush Haradinajn Ka filluar para pak minutash seanca gjyqësore për Ramush Haradinajn. Sot gjykata franceze pritet të vendosë për liri
Meta telefonon Haradinajn: Uroj të mbarojë ky proces absurd dhe provokativ Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kreun e AAK-së Ramush Haradinajn,
Zbulohet arsyeja, ja pse Haradinaj po mbahet në Francë Kryesia e AAK-së në Pejë, në takimin e zhvilluar mbrëmjen e së martës, ka debatuar ndër të tjerash për çështjen e ndalim
Lekaj: Akuza ndaj meje, sulm i llogaritur ndaj AAK-së Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Pal Lekaj, ka deklaruar se akuza ndaj tij, nga Prokuroria Speciale, është sulm ndaj Alea