999 rezultate për

aak-se

Mësohet njëra nga gjellët e preferuara të Haradinajt Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN Ramush Haradinaj i cili sot ka vënë kurora lulesh tek përmendorja dedikuar
Arta Ahmeti-Xhylani, kandidate e AAK-së për kryetare të Drenasit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që Arta Ahmeti-Xhylani të jetë kandidate për kryetare të Drenasit nga kjo p
Aktivistë të VV-së dhe AAK-së i bashkohen PDK-së në Klinë Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Klinë, sot i janë bashkuar një grup i aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe A
Krasniqi i përgjigjet AAK-së: Tregoni çfarë i premtuat Listës Serbe Fjalimi i deputetit të VV-së, Frashër Krasniqi, i thënë sot në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, ngjalli debat
Nitaj i kundërpërgjigjet Mustafës: Edhe humbja ka dinjitet! Bashkëpartiaku i Ramush Haradinajt, Muharrem Nitaj i është kundërpërgjigjur kryeministrit në detyrë Isa Mustafa, pasi ky
AAK shpall kandidatin për Vushtrinë AAK do të kandidtojë Lufti Bilallin për komunën e Vushtrisë. Vendimi është publikuar nga dega e kësaj partie në Vushtri.
LDK i përgjigjet AAK-së, nuk hyjmë në koalicion Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj thotë se ekziston ende mundësia që Lidhja Demokr
Anëtari i kryesisë së AAK-së kërkon prishjen e kishës brenda UP-së Muhamet Kelmendi, anëtari i Kryesisë së AAK-së, i ka kërkuar kreut të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti që të prishë
AAK: Qeveria Haradinaj formohet në gusht Deputetja e zgjedhur e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë se Qeveria Haradinaj do të formohet në muajin gusht dhe jo gjatë
Partitë minoritare do të mbështesin Haradinajn Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi dhe nga VAKAT Duda Balje pas takimit me kandidati
Selmanaj: I kemi numrat për ta bërë qeverinë Anëtari i Kryesisë së AAK-së Rasim Selmanaj tha se koalicioni PAN tashmë i ka numrat për formimin e qeverisë. Sipas t
Delawie takohet me Haradinajn, nuk prononcohen në media Ambasadori amerikan Gred Delawie në këto momente ndodhet në selinë e AAK-së. Siç raportohet Greg Delawie po zhvillon
Këta janë kandidatët më të votuar të AAK-së Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dy më të votuarit, edhe në këto zgjedhje janë vëllezërit Ramush dhe Daut Haradinaj
Këta janë emrat e 11 më të votuarve në AAK-së Komisioni Qendror Zgjedhor ka njoftuar se rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit do të dalin pas tri jav
Nuk është Ramushi, ky është kandidati më i votuar i AAK-së Rasim Selmanaj është kryetar i komunës së Deçanit, por në këto zgjedhje kandidoi edhe në listën e koalicionit PAN duke s
Mësohen emrat e pesë deputetëve të parë të AAK-së Teksa numërimit të votave për përqindjet e partive politike po i vjen funfi, ka filluar edhe numërimi i votave për kandi
Kjo është kandidatja bukuroshe për deputete nga radhët e AAK-së Karrierën e saj e nisi si një balerinë në videoklipet e këngëtarëve të njohur e më pas edhe si këngëtare në një bashkëpu
Haradinaj nga Peja: Unë nuk pajtohem me një Kosovë gjysmë! Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka mbajtur një tubim zgjedhor sot në Pejë. Në një sallë të mbushur me simpatizantë
Haradinaj: Demarkacioni ka vdekur Lideri i AAK-së ka deklaruar se qytetarët e Kosovës do të jenë të barabartë pa dallim etnik, por se në Kosovë nuk ka ven
Kush është bukuroshja që kandidon për deputete në listën e AAK-së? (FOTO LAJM) Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë pritet të mbahen më 11 qershor, ndërsa partitë politike kanë sot afatin e fundit për t