999 rezultate për

aak-se

Reagon AAK-ja për vonesën e hapjes së vendvotimeve në Deçan Dega e AAK-së në Deçan ka reaguar për vonesat e fillimit të procesit të votimit. Sekretari i përgjithshëm i AAK-së H
Emërohet zv.ministri i kulturës, nuk është Rexhep Hoti Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Rinisë
Haradinaj rehaton me post edhe zëdhënësin e AAK-së Muharrem Nitaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është emëruar Zëvendësministër i Arsimit. Ai tha se tashmë ka mar
Sekretari i përgjithshëm i AAK-së sulmon opozitën: Hipokritë Mocioni për shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, nuk ka kaluar në seancën e sotme të Kuvendit. Pavarësi
Haradinaj rehaton kryetaren e AAK-së, Magbule Shkodra Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e emëroi dhe i'a besoi, Magbule Shkodra detyrën Zv. Ministre të Zhvillimit Rajon
Haradinaj pas punës shkon te ky vend Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj pritet të merr pjesë në hapjen zyrtare të fusha
Hoti: Zyra e kryeministrit nuk kthehet në zyre të AAK-së Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka reaguar pas takimit që ka zhvillua
Premtimi i Haradinajt: Do të jem kryeministër i të gjithë qytetarëve të Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në një takim miqësor udhëheqjen e AAK-së, dega në Pejë, në prag të nisje
Deputeti i AAK-së kërcënon me jetë gazetarin Kryeredaktori i Gazetës Insajderi, Vehbi Kajtazi thotë është kërcënuar më jetë nga deputeti më i ri i AAK’së në Kuvend t
KQZ tregon emrat e rinj të deputetëve Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zvëndësuar sot ulëset bosh me deputetët e rij të partive politike, shkruan albeu.com.
Kadrijaj paralajmëron largimin e AAK-së nga PAN-i Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deput
Banorët e Obiliqit në protestë para komunës të AAK-së Banorët e katër lagjeve të Obiliqit si lagja Mjekiqi, Mirena, Berbatofci dhe janë duke protestuar sot që nga ora 7:00 e
Ç'po ndodh: Nitaj i AAK-së godet rëndë PDK-në dhe NISMA-n Muharrem Nitaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka kritikuar PDK-në dhe NISMA për Kosovën. Ai në n
PDK ia mer edhe një ministri AAK-së Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka treguar për ministritë që do të udhëheq
Nitaj: Haradinaj ka bërë kompromise në dëm të AAK-së Anëtari i Kryesisë se AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se Ramush Haradinaj, mund të jetë njëri prej politikanëve më të s
AKR ndryshon ekulibrat, Lista Serbe paralajmëron Haradinajn Entuziazmi në kampin e koalicionit PAN pas nënshkrimit të marrëveshjes me AKR-në është zbehur vetëm pak orë pas zyrtariz
Haradinaj prezanton kandidatin e AAK-së për Prizrenin Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë sot në Prizren prezantimin e kandidatit të kësaj partie për kryetar të Komu
Mësohet njëra nga gjellët e preferuara të Haradinajt Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN Ramush Haradinaj i cili sot ka vënë kurora lulesh tek përmendorja dedikuar
Arta Ahmeti-Xhylani, kandidate e AAK-së për kryetare të Drenasit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që Arta Ahmeti-Xhylani të jetë kandidate për kryetare të Drenasit nga kjo p
Aktivistë të VV-së dhe AAK-së i bashkohen PDK-së në Klinë Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Klinë, sot i janë bashkuar një grup i aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe A