999 rezultate për

aak-se

Haradinaj mbledh urgjent kryesinë e AAK-së Pas gjysmë ore pritet që të mblidhet kryesia dhe këshilli drejtues i AAK-së. Kjo mbledhje e lajmëruar në momentet e fund
AAK: Nuk njohim rezultat tjetër nga KQZ Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuqi, ka thënë se AAK nuk ka ndonjë rezultat tjetër për zgjedh
Aida i bashkohet AAK-së ndërsa Dardan Molliqaj kalon te kjo parti Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, do t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe deputeti, Dardan
Gratë e AAK-së i dalin në mbrojtje Aida Dërgutit Aleanca e Gruas së Kosovës (AGK) e prirë nga kryetarja Magbule Shkodra, shprehë indinjatën e thellë lidhur me linçimin q
AAK do të votojë kundër miratimit të demarkacionit Ahmeti Isufi, shef i Grupit Parlamentar të AAK-së, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se marrëveshja aktuale e demarkacion
“Beteja epike” e deputeti i AAK-së me lisin (VIDEO) Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës njihet si partia politike që ka njerëz të fortë në krye të saj, të fortë edhe në kuptim
Policia merr në pyetje edhe deputeten e AAK-së Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka konfirmuar se sot është marrë në pyetje nga Policia lidhur me rastin kur ajo kohë m
AAK feston në Istog për fitoren e Gani Dreshajt Gani Dreshaj nga radhët AAK-së ka përmbysur rezultatin në Istog pas numërimeve të votave me kusht dhe me post. Dresha
Fillojnë festimet e zyrtarëve të AAK-së për fitoren në Istog Në Qendrën për Numërim dhe Regjistrim po numërohen votat me kusht, votat përmes postës dhe votat e personave me nevoja t
Votat me kusht i sjellin fitoren AAK-së edhe në Istog Janë numëruar 100 për qind të votave të hedhura në balotazhin e zgjedhjeve lokale në Istog - me përjashtim të atyre me k
Latifi i AAK-së: Nuk kam fituar prej Haradinajt Smajl Latifi nga AAK-ja, nga rezultatet preliminare nga KQZ-ja, me 10 mijë e 483 vota ose 50.69 për qind, e fitoi Rahove
Deputetja e AAK-së sulmon dialogun e Hashim Thaçit (VIDEO) Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ka kaluar tashmë në nivel presidentesh, nuk po pritet shumë mirë nga një pjesë e
Lladrovci dhe Bekim Jashari i shkojnë në zyrë ministrit të AAK-së Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka pritur në takim kryetarin e Skenderajt Bekim Jasharin dhe atë të Drenasit, Ram
Demarkacioni përçan deputetët e PDK-së dhe AAK-së Deputetët e PDK-së kanë kritikuar dje drejtuesit e Komisionit të Ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi se nuk kanë of
Të gjithë bashkohen kundër Sokol Bashotës Koalicionit AAK, LDK dhe VV sot në Klinë i është bashkuar edhe NISMA. Këtë e ka bërë të ditur vet dega e AAK-së në komun
“Dështakët” e AAK-së rehatohen me poste nga Haradinaj Dy ish kandidatë për kryetarë komune në zgjedhjet lokale nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), janë emëruar së fun
Finalizohet draft marrëveshja në mes LDK-së dhe AAK-së për balotazhin e Prishtinës Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë zhvilluar sot një takim në njërën nga lokalet e P
Fatmir Gashi emërohet zëvendësministër i Financave Kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga radhët e AAK-së për zgjedhjet e 22 tetorit dhe kryetari i AAK-së në Pejë F
Stadiumi, po bëhet mollë sherri ndërmjet PDK-së e AAK-së Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka konfirmuar edhe një herë se stadiumi i kombëtares do të ndërtohet në Drenas. Ka thën
EXIT POLL/ Në sa komuna shkojnë në balotazh PDK, LDK dhe Vetëvendosja Referuar Exit Pollit të publikuar në Klan Kosova, pritet që LDK të shkojë në balotazh në katër komuna siç janë Prishtina