999 rezultate për

64257

Kërkohet ndryshimi i Ligjit për festat Tre vjet pas miratimit të Ligjit për festat zyrtare, kanë filluar të shtohen zërat për ndryshimin e këtij ligji, p
Tani përgjegjës Serbia PolitikëShoqëriBallkan&BotëINTERVISTAZëri i BEKFOR-i: Tani përgjegjës, Serbia Artan M. Haraqija | 08-11-2011 00:06 CET K
Bogdanoviq shpreh urrejtjen ndaj Thaçit Ministria për “Kosovën dhe Metohinë” është një dikaster i ri i qeverisë serbe, ndoshta edhe për këtë stafi i saj ë
Zbulohet përmbajtja e dokumentit të Rober Cooper-it Një propozim i para dy javëve, i dalë nga ndërmjetësi i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, britaniku Robert Cooper, në
Pala serbe kundërshton dialogun Ndërmjetësuesi i BE-së në bisedimet Prishtinë-Beograd, Robet Cooper, po vazhdon përpjekjet e tij për të bindur Serbinë p
Cvetkovic flet me respekt për shqiptarët Serbia kurrë nuk do të nisë luftë të re, ndërsa qeveria serbe respekton popullin shqiptar si dhe interesin e tyre. Kësht
Rikthehen tabelat KS Autoritetet në Prishtinë, zotohen se nga 1 nëntori i këtij viti do të fillojë implementimi i marrëveshjeve të arri
Ashpërsohet beteja Thaçi-Kurti Partia Demokratike e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Hashim Thaçi, dhe Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit kanë ash
Stefanovic piroman i kufirit Xhirimet e regjistruara nga kamerat tash të shkatërruara të kufirit verior mes Kosovës dhe Serbisë, Porta 1 apo Jarinje,
Deputetët injorojnë Kushtetuesen Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk e kanë ndërmend t’i përgjigjen Gjykatës Kushtetuese në raport me imunitetin e ligjvë
Qeveria heziton të luftojë mafian Qeveria e Kosovës nuk po gjen vullnet politik për të mbështetur ligjin anti-mafia. Përmes këtij ligji do të krijoheshi
Kryeprokurori largohet i zhgënjyer Kryeprokurori në largim i EULEX-it, Johannes Van Vreeswijk, pranon se do të largohet nga misioni me zhgënjimin se nuk e
LDK pa reforma Isa Mustafa, i quajturi si reformatori i Lidhjes Demokratike të Kosovës, deri më tani nuk ka bërqë ndonjë edhe pse kisht