999 rezultate për

64257

Krasniqi, vazhdon të jetë figurë e fuqishme në PDK Sekretari i PDK-së, Jakup Krasniqi, vazhdon të jetë figurë e fuqishme në parti, edhe pse ndikimi i tij thuhet se t
Bisedimet me Serbinë, qeveria me plan "sekret" Qeveria e Kosovës edhe 10 ditë pas marrjes së "dritës jeshile" nga Kuvendi i Kosovës për fillimin e bisedimeve pol
Jeremiç ndikon në njohjet e Kosovës Për dallim nga zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, të cilët nuk i druajnë ndikimit të Vuk Jeremiqit, i cili do ta kryesojë A
E gjithë "lufta" për të fituar politikisht! Përplasjet e fundit në mes të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hashim Thaçi, dhe atij të Lidhjes Demok
Fiton PDK, humb AAK Një koalicion i ri qeverisës ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) s
Kushtetuta "pa këllqe" e Kosovës Katër vjet pas hyrjes në fuqi të Kushtetutës së Kosovës, ajo vazhdon të mos jetë e fuqishme në gjithë territorin. Autori
Arrestohet shefi i anti-korrupsionit Shefi i Task-forcës kundër korrupsionit në Prokurorinë Speciale të Kosovës, Nazmi Mustafi është arrestuar ng
Ministri Stavileci, kandidat për kryetar të Prishtinës Partia Demokratike e Kosovës ka filluar të trajnojë stafin e saj për zgjedhjet e ardhshme lokale. Synimi i k
Protesta e VV, 4 policë në masa ndëshkimore Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), ka ndërmarrë masa ndëshkimore ndaj katër pjesëtarëve policorë, të cilët kanë përdo
EULEX-i heton Policinë e Kosovës Hulumtimet e bëra nga organizata të ndryshme vendore e ndërkombëtare rreth pranisë së armëve të zjarrit në Kosovë, rregu
Zhduken 200 mijë € nga Ipeshkvia e Kosovës Rreth 200 mijë euro, të dhëna donacion vite më parë për ndërtimin e katedrales “Nëna Tereze” në Prishtinë, dyshohet se j
MPJ, punësim pa konkurs Ministri i Jashtëm i Kosovë, Enver Hoxhaj, ka emëruar Albert Kuçin në pozitën e zëvendësambasadorit në Çeki, pa shpallur
Rikompletohet EULEX-i EULEX më në fund ka zgjedhur kryeprokurorin e misionit dhe kryeprokurorin e Prokurorisë Speciale, pozita këto që tash e
Nuk duam të hapet pakoja e Ahtisaarit Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ian Cliff, deklaroi se vendi i tij përkrah vazhdimin e dialogut teknik me Ser
“Viktimizohen” policët, eprorët të paprekshëm Lëvizja e Albin Kurtit nuk beson se organet e rendit do të kenë vullnetin për të ndërmarrë masa ndëshkimore ndaj të gjit
Gati për bllokadë Drejtuesit e Lëvizjes “Vetëvendosje” të enjten u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që t’i bashkohen aksionit të ty
PDK para një sprove të vështirë Partia Demokratike e Kosovës gjendet para një sprove të vështirë. Afrimi i kohës së mbajtjes së kuvendit zgjedhor, ka &#
80 mësues me diploma false në Kosovë, dyshohet edhe për Maqedoni Arsimtarëve me diploma false jo vetëm që u janë konfiskuar “diplomat”, por janë dënuar edhe me 900 euro gjobë. Kës
Marrëveshja Kosovë-Serbi, thikë pas shpine ndaj Gjermanisë “Kjo marrëveshje e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është një thikë pas shpine ndaj Gjermanisë. Po ndihem si m... çf
Përgatiten për menaxhimin e integruar të pikëkalimeve Institucionet vendore dhe ndërkombëtare, kanë filluar heshtazi përgatitjet me qëllim që marrëveshja për menaxhimin e int