999 rezultate për

2017

Chelsea fituesi i FA Cup për sezonin 2017/18 (VIDEO) Chelsea ka arritur të mposht në finalen e FA Cup, Manchester Unitedin me rezultatin minimal 1-0 në "Wembley Stadium".
Nga viti 2017 rreth 350 persona janë deportuar dhe ekstraduar nga Kosova Rreth 350 persona janë deportuar dhe ekstraduar nga territori i Kosovës për në shtetet e ndryshme botërore që nga viti 2
Çmenduri, sa paguhen Çani, Fevziu dhe Gjebrea Jo pa qëllim tërheqja e audiencës dhe ruajtja e një pozicioni të fortë në treg kërkohet nga televizionet në mënyrë të va
Atletico Madrid fituesi i UEFA Europa League për sezonin 2017/18 (VIDEO) Atletico MAdrid ka triumfuar në finalen e UEFA Europa League ndaj skaudrës franceze, Marseille me rezultatin e përgjiths
Formacioni më i mirë për sezonin 2017/18 në Evropë (FOTO LAJM) Faqa e njohur britanike "Goal.com" ka zbuluar formacionin më të mirë të sezonit 2017/18 në 5 ligat e mëdha evropiane.
Ky është djali i Sheshelit, ndodhet në arrest (FOTO LAJM) Nikola Sheshel, djali i kriminelit serb Vojisllav Sheshel, arriti marrëveshje me Prokurorinë e Lartë Publike serbe për p
18 kandidatë për 1 vend pune dhe Rama ende thotë që s'ka profesionistë! Administrata publike vijon të mbetet më joshëse për ata që duan një vend pune në raport me sektorin privat. Të dhëna
Asistuesit më të mirë në Premier League për sezonin 2017/18 Kevin De Bruyne e ka mbyllur sezonin si asistuesi më i mirë në Premier League, me 16 asiste për gol. Katër lojtarë të
Neymar Jr shpallet lojtari më i mirë në Francë për sezonin 2017/18 Neymar Jr është shpallur lojtari më i mirë në Francë për sezonin 2017/18. Sulmuesi i PSG-së edhe pse nuk ka luajt në
Pas "bunkerit" Rama blen sërish tokë në Surrel (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka ditur gjithmonë t'a ruajë "paranë dhe luksin" larg medias, duke ruajtur profilin e një kryemini
"Sheikët" e Shqipërisë, sa u pasurua Meta e Monika gjatë 2017? Presidenti Ilir Meta bashkë me bashkëshorten, Monika Kryemadhi, kryetare e LSI janë një ndër familjet më të pasura në Sh
Tatimet: Dorëzoni deklaratën e pagesës së tatim fitimit për 2017-ën Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, u ka bërë thirrje tatimpaguesve që të dorëzojnë në kohë deklaratën e pagesës së tat
Zyrtare: Skënderbeu shpallet kampion i Superligës për sezonin 2017/18 Skënderbeu është kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2017/18. Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka siguruar matematik
Kush janë më të paguarit në Hollywood? Zbuloni shifra marramendëse që marrin Në Hollywood dihet tashmë që artistet ndërkombëtar paguhen në shifra marramendëse. Ajo çfarë vihet re është se përsër
OKB bën parashikimin e frikshëm për pupullsinë shqiptare Shqipëria është nga të paktat vende në Europë që do përjetojë një tranzicion të trishtë të popullisë. Shekulli në të
Rritet numri i borxhlinjve në bankat e Kosovës Në fund të muajit shkurt të këtij viti vlera totale e depozitave të qytetarëve nëpër bankat komerciale në vend ka arritu
A janë të mira në parkim makinat me vetëdrejtim? Makina e re elektrike FF91 nga Faraday Future ka demonstruar se vetëparkimi nuk është gjithmonë perfekt, duke qëndruar n
Bota po armatoset. Në 2017-n u shpenzuan 1.73 trilion dollar për armë Shpenzimet ushtarake në mbarë globin mbërritën nivelin e tyre më të lartë në vitin 2017, që prej Luftës së Ftohtë. Ra
Festa e çmendur e Barcelonës në dhomat e zhveshjes (VIDEO) Barcelona tashmë e ka nisur festën për fitimin e titullit kampion në Spanjë Barcelona e mposhti në transfertë me rezu
Barcelona kampione e La Ligas për sezonin 2017/18 (VIDEO) Barcelona ka mposhtur sonte Deportivo La Coruna me shifrat 2-4 në stadiumin “Municipal de Riazor”, për t’u shpallur edhe