999 rezultate për

2017

JLo martohet për të katërtën herë (FOTO LAJM) Si pjesë e turneut, këngëtarja e famshme Jennifer Lopez publikoi dokumentarin “It’s My Party: Showtime!”, i cili zbulon
Gjuzi: Meta të kishte lënë postin që prej 2017 Deputeti Kujtim Gjuzi gjatë fjalës së tij në seancën plenare ku po diskutohet shkarkimi i presidentit Meta, është shpreh
Dako vazhdon të nxijë Shqipërinë në arenën ndërkombëtare, edhe një media shkruan për përgjimet Një ditë pas publikimit të audiopërgjimeve nga gazeta gjermane “Bild”, ku tregohej sesi eksponentë të Partisë Socialiste
Nga shofer mallrash në deputet, njihuni me socialistin që doli në përgjimet e Abdylajt Ilir Ndraxhi, deputeti i Partisë Socialiste, emri i të cilit është përmendur në përgjimet e Astrit Avdylajt, kreut të ba
Zyrtare: UEFA pezullon procedurat kundër Milanit, CAS ka në dorë gjithçka (FOTO LAJM) EFA ka njoftuar se ka pezulluar procedurat kundër AC Milan lidhur me dështimin për të përmbushur kërkesat e balancit bux
Kështu duket sot vajza që është cilësuar nga interneti si "vajza më e bukur në botë" (FOTO LAJM) Thylane Blondeau, në moshën katërvjeçare, ajo u quajt "vajza më e bukur në botë". Pasi u shpall e tillë, Thylane u bë
Si duket sot vajza më e bukur në botë (FOTO LAJM) Thylane Blondeau, në moshën katërvjeçare, ajo u quajt "vajza më e bukur në botë". Pasi u shpall e tillë, Thylane u bë
Këto janë sëmundjet që po vrasin popullin shqiptar Rritja e ndotjes, stili i jetesës dhe pasiguria e ushqimeve që konsumojmë po ndikojnë në rritjen e vdekjeve nga tumoret.
Kandidatja e PS-së në Kurbin me kallëzim penal në prokurori Majlinda Cara do të jetë kandidatja e Partisë Socialiste për bashkinë e Kurbinit në zgjedhjet e ardhshme lokale. Por
Humbi këmbët nga tritoli në 2017, kush ishte shënjestra e atentatit të sotëm në Vlorë Atentati i sotëm në Vlorë ka tronditur qytetin edhe pse për fat të mirë nuk pati viktima përveç një plagosjeje të lehtë.
I vëzhgonte grabitjet me dylbi, brenda vilës luksoze të grabitësit që u vra në Rinas (VIDEO) Edhe pse konsiderohej si “truri” i grabitjes së 3.2 milionë dollarëve të BKT-së më 9 shkurt 2017-të afër Rinasit, Admir
2 vite pas vrasjes së Artan Cukut, Bashkia e Dibrës i jep titullin "Dëshmori Atdheut" I vrarë para dy vitesh në një atentat me pagesë në hyrje të pallatit të tij në rrugën e "Kosovarëve" pranë Liqenit Arti
Plagosje dhe arratisje, kush është shefi i grupit kriminal që u kap sot në Tiranë? Pas goditjes së grupit të trafikut të drogës në drejtim të Gjermanisë, është arrestuar edhe “shefi” i këtij grupi, Leona
KRONOLOGJIA/ Sulmet e përgjakshme ndaj myslimanëve Zelandë e Re 2019: 49 të vdekur në sulmet ndaj xhamive Në një sulm terrorist në dy xhami në qytetin e Zelandës së Re
Kronologjia e dhunës dhe e terrorit kundër myslimanëve Mbas sulmit në Zelandën e Re bota është e tronditur. Por myslimanët janë bërë edhe herë të tjera objekt i atentateve me
Vasili publikon raportin e OSBE-ODIHR, denoncon aktin e shitblerjes së votave nga PS Kreu i Grupit Parlamentarë të LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar nëpërmjet një postimi në facebook aktin e shitblerjes s
Burg për pronarin e kompanisë së ujit, kamioni ishte pa kontroll teknik që në 2017 Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Ndahet nga jeta zv.Drejtori i SHÇBA-së Ndahet nga jeta në moshën 61-vjeçare pas një ataku kardiak, Zv.Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit për Çështjet e Brends
Kaq shqiptarë morën nënshtetësi të vendeve të BE-së në 2017-n Në vitin 2017 morën nënshtetësi në vendet e BE-së 58 900 persona, sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat. 97% e
Nga Lokali Franit tek ai i Isufit, ku do të votojnë shqitarët më 30 qershor Edhe për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, shqiptarët do të jenë të detyruar që t’u drejtohen lokaleve apo ambienteve t