999 rezultate për

2016

Zbulohen shumat marramendëse të pasurisë së kupolës së Drejtësisë Inspektorati i Lartë i Deklarimit të Pasurive ka publikuarpasuritë e zyrtarëve të lartë shtetëtorë. Pasuritë e njëre
Një vit kryebashkiak, zbardhet pasuria e Veliajt Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj gjatë vitit 2016 ka vijuar të shlyejë një kredi e cila rezulton të jetë ma
Arrestohet trafikanti shqiptar në Bolzano, fitonte 2800 euro në javë Në tetor 2016, karabinierët ndërhynë për shpëtimin e një personi që u rrëzua nga efekti i një mbidoze kokaine. Ai sh
Baste dhe Call Center, ja ku u punësuan më shumë shqiptarët në 2016 (FOTO LAJM) Në sistemin bankar, në vitin 2016 u shtuan neto vetëm 28 të punësuar. Vendi i preferuar i punës për shumë të rinj me ars
Klubi shqiptar renditet mes 100 më të mirëve në botë, ja kë le pas (FOTO LAJM) Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave të Futbollit gjatë ditës së sotme ka publikuar renditjen e 400 klube
Pa asnjë projekt të ri muzikor, Rita Ora fitoi 3.5 milionë euro në 2016 (FOTO LAJM) Rita Ora ka dy vjet që nuk ka publikuar ndonjë projekt muzikor. Por, kjo nuk e ndaluar që të mbush xhirollogarinë banka
Ja deklarata e Naser Makollit pas vdekjes së Astrit Deharit Shoku i dhomës së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në ambjentet e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, Naser Makolli,
Shqiptarët të "varfër", por shpenzuan 1.1 miliard euro për pushime jashtë në 2016-n (FOTO) Ndonëse të varfër, shqiptarët janë mjaft të dhënë pas udhëtimeve. Për turizëm, tek të afërmit emigrantë, apo për qëllime
STATISTIKAT/ Më pak vdekje nga aksidentet në rrugë Në tremujorin e fundit të vitit 2016 ka pasur më pak aksidente krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.
Shqipëria, 1.6 mld euro nga turizmi në 2016 Shqipëria përfitoi mbi 1 miliardë e gjysmë euro nga turizmi në vitin 2016. Shifra, e cila përbën nivelin më të lartë të
Çfarë ndodhi me Lekun? BSh zbulon arsyen pse u mbiçmua monedha jonë Leku ka ndjekur ecuri mbiçmuese gjatë vitit 2016. Monedha vendase ka shfaqur ecuri mbiçmuese kundrejt monedhave të vende
Zhgënjehet Allegri, ja kush është “Pankina e Artë 2016” (FOTO) Maurizio Sarri e ka fituar sfidën e parë ndaj Allegrit pak ditë para ndeshjes së radhës në fundjavë. Strategu i Nappolit
A hëngrën shqiptarët tonelata mish të kalbur nga Brazili? Përgjigjet ministria Ministria e Bujqësisë ka sqaruar më në fund disa detaje në lidhje me alarmin e ditëve të fundit mbi dyshime se mish i ka
Llalla kërkoi shkarkimin e tyre, KQZ shpëton Peçin e Zotkajn KQZ ka vendosur që 2 kryetarëve të bashkive në vend, Tërmet Peçi dhe Adriatik Zotkaj, nuk do t’u hiqet mandati, pasi Kry
Lista serbe ka refuzuar 18 kërkesa për takime me zyrtarë të MFSK-së? Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka bërë të ditur se Lista Srska ka refuzuar rreth 18 kërkesa për
Njihuni me studentin nga Koreja që ndjek studimet në Kosovë (FOTO LAJM) Haes Shal-Kim filloi vitin e parë në RIT Kosovë në shtator të vitit 2016. Ai është me prejardhje nga Koreja e Jugut, ka
EUROSTAT: Mbi 28 mijë shqiptarë kërkojnë t'ia "mbathin" nga Shqipëria Instituti Evropian i Statistikave ka publikuar së fundmi raportin për azikërkuesit në vendet e Bashkimit Europian. Sipas
Luftanije, tanke, avionë, ja forca shkatërruese e tre gjigantëve të botës për vitin 2016 (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpilon listën e fuqive më të mëdha ushtarake në botë, bazuar në 50 f
GJOBVËNIET/ Si ra në grackë djali i ish-deputetit PD-së për disa foto të fshehta Gjykata ka dënuar me 8 vjet burg në total një grup të rinjsh, të cilët i patën vënë gjoba E. Brukës, djalit të ish-deput
Duka: Kombëtarja duhet të zgjohet nga dehja e "Euro 2016 " Sot po zhvillohet Asambleja e Përgjithshme e Federatës Shqiptare të Futbollit, teksa ka folur dhe presidenti Armando Duk