999 rezultate për

2016

Rritet numri i sulmeve terroriste në Evropën Perëndimore Numri i sulmeve terroriste që rezultojnë në vdekje masive në Evropën Perëndimore është rritur në vitin 2016, përkundër n
I zhvati 70 mijë euro për vizë kanadeze, dënohet mashtruesi nga Tirana Fatmir Alla është dënuar nga gjykata për veprën penale mashtrim duke përfituar 70 mijë euro pasi hiqej si punonjës ambas
Zemra dhe tumorët i vdesin shqiptarët, rriten vdekjet nga kanceri Sëmundjet ishemike të zemrës dhe neoplazmat (tumoret) ishin përgjegjësit kryesorë për vdekjet në Shqipëri vitin e kaluar
Shfrytëzonin vajza për prostitucion, dënohet me burg çifti shqiptar Policia franceze ka shpallur fajtorë një çift shqiptarësh në Francë pasi akuzohen se kanë qënë koka e organizatës së pro
Shqipëria po plaket! Bien lindjet e rriten vdekjet në tremujorin e parë 2017 Çfarë po ndodh me Shqipëtarë? Sipas statistikave të INSTAT, shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e parë 2017, pas
Gjermania, eksportuesi kryesor i automjeteve në BE Automjetet e reja dhe të përdorura përfaqësojnë 11% të vlerës së përgjithshme të eksporteve të BE-së në vitin 2016, por
10 trajnerët më të mirë në botë për sezonin 2016/17 (FOTO LAJM) Një klasifikim i bërë së fundmi nga revista "Four Four Two", nxjerr një listë me 50 trajnerët më të mirë në botë për sez
Zbardhet vendimi, me çfarë arsyetimi iu hoq titulli Skënderbeut (FOTO LAJM) Komisioni i Etikës në FSHF vendosi t'i heqë titullin kampion Skënderbeut në sezonin 2015-2016. Në vendimn e tij, komisio
E fundit/ FSHF i heq Skënderbeut titullin kampion të sezonit 2015-2016. E merr Partizani Komisioni i Etikës në FSHF i ka hequr 12 pikë nga renditja e sezonit që sapo perfundoi dhe i ka hequr Skënderbeut titull
KUJDES këto muaj! Ka shumë shanse të vdisni rrugëve Në Maj 2017 numërohen 176 aksidente rrugore. Në krahasim me Maj 2016, numri i aksidenteve është rritur me 17,3 %. Nu
Vrau gruan me sëpatë, ja me sa vite burg dënohet 73 vjeçari Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 35 vite burg 73-vjecarin Veli Dervishi, i cili u shpall fajtor për vrasjen e gru
Kosovarët shpenzojnë më shumë për alkool se për edukim Shumica e familjeve kosovare shpenzojnë më së shumti për ushqim dhe pijet joalkoolike, thuhet në të dhënat e publikuara
Rrëmbimi i Gaz Çollakut, kërkohet nga Gjermania GPS e benzit të Dalipajt Përfaqësuesi i Prokurorisë në sallën e gjyqit në procesin gjyqësor në ngarkim të Denis Shtrazës, i akuzuar për rrëmbimin
Grabitja e bankës tek ish-Blloku, alarmi “tradhëtoi” autorët Prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjykatë dy autorët e dyshuar për vjedhjen e filialit të BKT-së në zonën e ish-Bllokut
Shqipëria drejt plakjes, shifra rekord me numrin e pensionistëve Plakja e popullsisë po rrit me shpejtësi numrin e pensionistëve në vend e për pasojë, nevojën për fonde shtesë ndaj arkë
Detaje, si “bossi” i drogës shqiptare furnizonte familjet siciliane Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me biznesmenin shqiptar që furnizonte rregullisht me drogë dy familje në Sicili të
Juventus-Real Madrid, zbuloni se cila ka fituar më shumë trofe Juventus dhe Real Madrid sonte në mbrëmje do të përplasin brirët në duelin më të rëndësishëm të vitit në futbollin europ
Messi fiton "Këpucën e Artë" për sezonin 2016/17 Lionel Messi është fituesi i “Këpucës së Artë” europiane për herë të katërt, duke barazuar në këtë mënyrë rekordin e ven
Facebook dënohet me 110 milionë euro nga BE Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Komisioni Europian për ofrimin e informacionit të gabuar ose mashtrues g
100 golat më të bukur për sezonin 2016/17 (VIDEO) Ky sezon ka prodhuar disa gola të jashtëzakonshëm ose nga ata qe janë shënuar edhe në momentet vendimtare. Një prej