999 rezultate për

2016

Frikë për jetën? Si do t’i mbrojë Garda 27 njerëzit e Vetingut Garda e Republikës merr në mbrojtje anëtarët e tre organeve të Vetingut, të cilët do të vendosin për fatin e mbi 750 gjy
PS shkurton me 74 vota stafin e Vettingut, bie ligji i "plehrave" Edhe pse janë mbushur plot 17 orë debat në seancën maratonë, Partia Socialiste sërish nuk ka pranuar sugjerimet e PD-së
Sot, Lushtaku del para gjykatës Kryetari aktual i Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku do të dalë sot para gjykatës. Këtë të hënë do të mbahet seanca
INSTAT: Në 2016-n, 100 mijë ton më pak mbetje të menaxhuara Shqiptarët kanë prodhuar më pak mbetje të ngurta urbane gjatë 2016-s. Instituti i Statistikave raportoi se në total janë
Shqiptarët kryesojnë listën e azilkërkuesve që ende janë në pritje Rreth gjysma e të gjithë azilkërkuesve që kishin aplikuar në vendet e Bashkimit Europian, Norvegji dhe Zvicër gjatë viti
Babai i Fildesit letër Ministrisë së Drejtësisë në 2016: Ma mbroni vajzën Një krim që mund të ishte parandaluar por që s'u bë. E tillë ishte vrasja e gjyqtares Fildez Hafizi në mes të ditën në
Këta janë gjyqtarët që dënuan vrasësin e Fildezit në 2016 Këshilli i Lartë i Drejtësisë kryen inspektim në Gjykatën e Kavajës, duke sekuestruar dosjen e vendimit për dënimin e is
Ja kush e liroi vrasësin e gjyqtares Fildes Hafizi Është zbardhur dokumenti që fakton se si është liruar nga burgu Fadil Kasemi, ish bashkëshorti që vrau këtë të enjte në
Raporti: Gjykata e Lartë tejkaloi me 27.5 shekuj afatin ligjor të gjykimit Gjykata e Lartë rrezikon të mbytet nën peshën e dosjeve që vetë ka marrë përsipër të shqyrtojë. Kjo vlen të paktën pë
Na mbyti kanceri, shqiptarët konsumuan 2.7 mln kg vaj palme në 2016 Importet e vajit të palmës në fund të 2016 arritën mbi 2.7 milionë kilogramë duke u rritur me 10.5 % krahasuar me një vi
Tifozët e Barcelonës u gëzuan me rikthimin e Neymarit, por ai erdhi për betejë Të martën në mbrëmje, Neymar Jr dhe avokatët e tij lëshuan një deklaratë të përbashkët në të cilën ata pohojnë se do të
Bankat e Kosovës fituan shuma marramendëse në 2016 Gjatë gjashtë muajve të parë të këtij viti 10 banka komerciale, sa operojnë në Kosovë, kanë arritur ta krijojnë një prof
ALARMI/ Shqiptarët janë "shkepur" duke ngrënë çokokrem me vaj palme në 2016 Konsumatorët shqiptarë po e preferojnë gjithnjë e më shumë çokollatën, ndonëse mbeten shumë poshtë nivelit të konsumit t
Rritje ekonomike?! Shqiptarëve iu ul ndjeshëm paga në 2016 Paga mesatare mujore bruto për të gjithë të punësuarit në ekonominë shqiptare ra në 45,845 lekë në vitin 2016- nga 46,82
BE gjatë vitit 2016 ka kthyer mbi 42 mijë shqiptarë Numri i emigrantëve ilegalë që Bashkimi Europian i ktheu në Shqipëri gjatë vitit 2016 ka qenë 42 mijë e 600. Lajmin e k
Si u dënua me burg tiranasi, bëri seks me gruan por nuk e dinte që ajo ishte... Martesa me vajzën që kishte rënë në dashuri me të prej disa muajsh, lidhje e dakordësuar dhe nga familjet respektive, i
Raporti i Agjencisë së Mjedisit: Tirana përmirësim i ndjeshëm i ajrit në dy vitet e fundit Nismat e ndërmarra nga Bashkia e Tiranës në dy vitet e fundit, si: “Tirana pa makina”, përmirësimi i brezit mbrojtës të
Shifrat alarmante të vdekjes nga ndotja e ajrit, reagon Berisha Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me raportin e publikuar dje për cilësinë e ajrit në Europë për vitin
2 120 shqiptarë vdiqën për këtë shkak në 2016 Sipas raportit të Cilësisë së ajrit në Europë 2016, në Shqipëri vdiqën prej ndotjes së ajrit 2 120 persona. Pjesa me
Në vitin 2016 në Kosovë u martuan 16 mijë e 51 çifte Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon “Statistikat e Kurorëzimeve në Kosovë”, për vitin 2016. Bazë e kët