999 rezultate për

2016

Shqiptarët ikin në Gjermani e Francë, arabët mbushin Tiranën dhe Durrësin Kur shqiptarët prej disa vitesh, me një kulmim në vitin 2015, i janë drejtuar shteteve europiane për të kërkuar azil, pë
Duka: Europiani i vitit 2016 është suksesi më i madh i futbollit shqiptar Armand Duka, gjatë ceremonisë së promovimit të albumit mbi pjesë- marrjen e Shqipërisë në “Euro 2016”, është ndalur përp
Buzëqeshe e gjithë Korça, Skënderbeu rikthen shpresën për sezonin 2015-2016 Pas apelimit të klubit korçar kundër vendimit të Komisionit të Etikës, që u hoqi bardhekuqve titullin e sezonit 2015- 20
Ëndrra dhe suksesi në EURO 2016 vjen me një set fotografish (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit, ka çelur sot në sallën e Muzeut Kombëtar, albumin fotografik për suksesin e arritur në k
Sot mblidhet kryesia, mësoni nëse Gjykata Speciale është në rend dite Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilin mbledhej janë disa pika të rendit
Në Bruksel sot vazhdojnë bisedimet Në Bruksel sot do të vazhdojë procesi i bisedimeve mes ekipit nga Prishtina dhe atij nga Beogradi. Është paraparë që
Nëna nxorri në shitje fëmijët, babai flet i revoltuar dhe bën akuzat shokuese Lajmi që një nënë e re nxorri në shitje dy fëmijët e saj bëri xhiron nëpër mediat online. Reagime të forta dhe akuza
Sa është pasuria e kryepolicëve më të rendësishëm në Shqipëri Duket se viti 2018 do të jetë një vit ku do të dominojë fjala Vetting. Pikërisht, edhe Policia e Shtetit po këtë fill
Në Maqedoni jetojnë mbi dy milionë banorë Në Maqedoni sipas të dhënave statistikore në fund të vitit 2016 numri i banorëve ka arritur 2.073.702. Më e përfaqësuar
Shqipëria po vdes! Këto janë shifrat alarmante të lindjeve Familjet shqiptare po lindin gjithmonë e më pak fëmijë. Nga viti në vit numri i lindjeve pëson ulje ndërsa gjatë periudh
Rriten vdekjet në aksidentet rrugore Rrugët në Kosovë janë shndërruar në arenë të vdekjes për shkak të aksidenteve të shumta. Institucionet e vendit janë
Bilanci 2016, Albpetrol realizon 1.5 miliardë lekë fitim Këshilli Mbikëqyrës i shoqërisë Albpetrol sh.a ka miratuar bilancin e vitit 2016 ku Albpetrol ka arritur të bëjë një fit
Skënderbeu hedh në gjygj FSHF-në për titulli i 2016-ës Titulli i sezonit 2015-2016 është kthyer në një ‘mollë sherri’, mes Skënderbeut dhe Partizanit. Në përfundim të sezonit,
Sot Kuvendi i Kosovës mban seancën e radhës Sot mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku do të shqyrtohet raporti vjetor i Fondit të Kursimeve Pensionale të
Svilanoviç: Në Siri dhe Irak, jo më luftëtarë nga Ballkani 1000 individë nga Ballkani Perëndimor kanë udhëtuar në Siri dhe Irak, rreth 300 janë kthyer, më shumë se 200 janë vrarë
INSTAT: 93% e shqiptarëve jetuan me 4 euro në ditë në vitin 2016 Vit për vit, Shqipëria po bën hapa të shpejtë në hendekun e pabarazisë, ku të pasurit bëhen më të pasur dhe të varfrit m
Dogana mbledh mbi 1 miliard euro Dogana e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se deri më sot mbledhur mbi 1 miliard e 6 milionë euro.
Kuvendi vazhdon sot me seancën Seanca parlamentare e Kuvendit të Kosovës do të vazhdoj punimet sot duke filluar nga ora 11:00. Në seancën e mbajtur
Efektivi i Gardës ishte kthyer në tmerrin e karburanteve, i jepet dënimi 6 vite burg ka dhënë sot gjykata për gardisti i akuzuar për kanosje me armë në disa pika karburantesh. Geraldo Guçi
36% e shqiptarëve janë të gatshëm t’u bashkohen protestave Megjithëse pakënaqësia e qytetarëve me drejtimin politik të Kosovës ka rënë ndjeshëm në krahasim me vitin 2016, gjetjet