999 rezultate për

2016

Kur del e çfarë ndryshon, BSH hedh në qarkullim monedhën e re 20 lekëshe Banka e Shqipërisë bën me dije se duke filluar nga data 30 mars 2018, do të hidhet në qarkullim monedha metalike shqipta
Çmimet e naftës ulen me 25% Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) për herë të parë ka përgatitur publikimin “Efiçienca e energjisë në Kosovë” për
Nëse shkoni për azil në Britani nuk ktheheni në shtetet e BE-së Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Napoli zbulon ëndrrën nga mesfushorët e Barcelonës Aurelio De Laurenti dhe trajnerit Maurizzio Sarri e kanë ndër lojtarët më të preferuar. Bëhet fjalë për mesfushorin qend
Boll më si rivalë, Granit Xhaka dëshiron bashkimin me të vëllanë Disa herë dy vëllezërit Xhaka e kanë parë veten si kundërshtarë. Fillimisht në finalet e Europianit 2016, ku Taulanti pë
Raporti shkatërrues: Shqipëria furnizon Europën me kanabis Bordi Ndërkombëtar i Kontrollit të Narkotikëve ka publikuar sot raportin për vitin 2017, në të cilin zë një peshë shum
Lum kokaine, përveç bananeve nga Kolumbia blejmë edhe këtë produkt të çuditshëm Deri dy vjet më parë, importet nga Kolumbia ishin minimale. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT, në vitin 2015, import
El Clasico prinë dhe listën e klubeve me më së shumti fitime gjatë sezonit 2016-2017 Real Madridi së bashku me Barcelonën janë dy klubet që kanë grumbulluar më së shumti fitime në La Liga në sezonin 2016/1
Shqipëria po shuhet (FOTO) INSTAT ka publikuar sot të dhëna të tjera demografike që tregojnë një situatë alarmante për sa i përket shtesës natyrore
Telekomi i Kosovës dhjetra miliona euro humbje, pse punonjësit nuk mbajnë përgjegjësi? Në një raport të brendshëm mbi ndërmarrjet publike Qeveria e Kosovës ka alarmuar për gjendje të rëndë financiare në Tele
Ermal Meta rrezikon përjashtimin nga Sanremo (VIDEO) Këngëtari shqiptar Ermal Meta marri pjesë sërish në Sanremo. Vitin e kaluar Meta u rendit i treti në festivalin më të rë
Fino akuzon Ilir Shulkun: Dëshira për të ndihmuar shefin, ndonjëherë të shtyn edhe në gabime qesharake Kandidati për president të FSHF-së, Bashkim Fino, ka bërë një postim në faqen e tij në “Facebook”, ku sqaron në mënyrë t
Turqia dënon me burgim të përjetshëm të akuzuarit e sulmit terrorist në 2016 Gjykata penale në Stamboll sot shqiptoi aktgjykimin në rastin e sulmit me bombë në Sulltanahmet të Stambollit, në të cil
Eurostat: Greqia me flotën më të madhe të peshkimit në BE Gati një e pesta (18,1%) e flotës së peshkimit të BE-së në vitin 2016 ishte regjistruar në Greqi, ndjekur nga Italia (14
Paguhet edhe më shumë se Erion Veliaj, ky është kryebashkiaku që noton në para Sipas vlerave të ardhura të deklaruara për vitin 2016, Open Data Albania ka renditur kryebashkiakët e Zgjedhur për manda
Alarmohet Parisi për muzetë dhe transportin publik, shkak dalja e Senës nga shtrati Parisi po përgatitet sot për t’u përballur me një fryrje të Senës që vazhdon të rritet duke çrregulluar transportin publ
Shqiptarët ikin në Gjermani e Francë, arabët mbushin Tiranën dhe Durrësin Kur shqiptarët prej disa vitesh, me një kulmim në vitin 2015, i janë drejtuar shteteve europiane për të kërkuar azil, pë
Duka: Europiani i vitit 2016 është suksesi më i madh i futbollit shqiptar Armand Duka, gjatë ceremonisë së promovimit të albumit mbi pjesë- marrjen e Shqipërisë në “Euro 2016”, është ndalur përp
Buzëqeshe e gjithë Korça, Skënderbeu rikthen shpresën për sezonin 2015-2016 Pas apelimit të klubit korçar kundër vendimit të Komisionit të Etikës, që u hoqi bardhekuqve titullin e sezonit 2015- 20
Ëndrra dhe suksesi në EURO 2016 vjen me një set fotografish (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit, ka çelur sot në sallën e Muzeut Kombëtar, albumin fotografik për suksesin e arritur në k