999 rezultate për

2016

SHBA: Padi ndaj spiunёve rusё pёr sulmet kibernetike gjatё fushatёs elektorale 2016 Pёr shkak tё sulmeve kibernetike ndaj demokratёve nё SHBA gjatё fushatёs elektorale
Skandali i të dhënave personale, gjobitet Facebook-u Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina (565 000 eur
Shqiptarët paguan 380 milion euro taksa për mjedisin, por vazhdojnë të thithin kancer Shqiptarët kanë paguar në vitin 2016, 48 miliardë lekë apo rreth 380 milionë euro (1 euro=126 lekë) si taksa të dedikua
Kërkohet burg përjetë për 5 autorët që vranë dy kushërinjtë shqiptar në Milano Kërkohet burg përjetë për 5 të pandehurit e akuzuar për vrasjen e kushërinjve Agron e Alban Lleshaj në Canegrate. Me
Del dëshmia për shqiptarin që vrau kushëririn: Shkon me gruan time Duket se ndryshon rrjedha e hetimit per 61 vjeçarit nga Kosova, qe vrau kusheririn pasi e akuzoi se kishte marredhenie i
Kush janë 10 milionerët shqiptarë me 500 milion euro në bankë? Departamenti i Mbikëqyrjes Bankare në Bankën e Shqipërisë raportoi se fundmi se depozitat në sistemin bankar arritën në
E frikshme, Shqipëria po ia kalon dhe Holandës për trafikim droge Shqipëria dhe Holanda janë dy vendet më të përmendura për trafikun ndërkombëtar të barit të kanabisit të ndjekura në dis
Shaqiri vendos një rekord me golin ndaj Serbisë Janë vetëm 3 futbollistët që kanë shënuar radhazi në Kupën e Botës 2014, Euro 2016 dhe Kupën e Botës 2018, mes tyre ësht
Rituali i islandezëve që "frikëson" të gjithë pjesmarrësit e Botërotit (VIDEO) Surpriza e Europianit 2016 por padyshim edhe e Botërorit "Rusia 2018" është skuadra e Islandës. Ata patën një paraqi
Eurostat: Shqipëria me më pak kilometra rrugë ndër vendet e Rajonit Ballkani Perëndimor zotëron vetëm 8 për qind të rrjetit europian rrugor më 2016, teksa Shqipëria disponon shumë më pak s
Furnizoi me armë terroristin, vetëvritet shqiptari në Francë Një 38-vjeçar shqptar është vetëvarur në burgun e Fleury-Mérogis në Francë. Viktima është Aleksandër Hasalla, i cili
10 rekordet e Zidane që do të mbahen mend në Madrid Zinedine Zidane i befasoj të gjithë me dorëheqjen e tij nga klubi i Real Madridit. Ky largimi i teknikut francez nga
Të gjithë duan të ikin nga Shqipëria! Zbulohen shifrat tronditëse (FOTO LAJM) Më shumë se 360 mijë shqiptarë kanë aplikuar në vitin 2016 për Lotarinë Amerikane, ndërsa shifrat dyshohet se janë edhe
Aeroporti më i shtrenjtë në Europë kap fitime kolosale, shqiptarët rripen nga çmimet e çmendura Aeroporti i Rinasit ka thyer një tjetër rekord në vitin 2017 duke regjistruar një fitim dhe normë kthimi nga të ardhurat
Planifikuan sulm terrorist në Shqipëri, gjykata lë në burg 9 të arrestuarit Një gjykatë në Prishtinë i shpalli fajtorë dhe i dënoi me heqje lirie dhe gjoba, nëntë persona, nën akuzën se në vitin 2
E përdhunoi babai, vajza "dëshmon" nga varri për krimin e tmerrshëm (FOTO LAJM) James Elder mbajti dhe abuzoi të bijën Jamie-Leigh Craig në banesën e tij në Parkhead të Glasgout në shtator 2016 duke m
I dënuar për trafik droge, çfarë thoshte Rama në 2016 për vëllanë e Xhafajt Vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj figuron të jetë dënuar me 7 vite burg në Itali për trafikim të lëndëve na
Arsenal rinovon kontratën me mbrojtësin e ri Arsenali ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me Rob Holding. Klobi londinez e ka zyrtarizuar rinovimin me lojtarin n
U bën të famshme në Euro 2016, por vënë në siklet trajnerin e Tiranës Ato morën famë botërore gjatë Euro 2016-s, teksa Irid Oksa dhe Rike Roci po ndiqnin një ndeshje të kombëtares shqiptare
Dështon arkëtimi i tatimit në pronë në komunat e rajonit jugor Pesë komuna të rajonit të Prizrenit vjet kanë arkëtuar më pak të hyra nga tatimi në pronë në krahasim me vitin 2016.