999 rezultate për

2016

Çfarë po ndodh? Importet nga Kolumbia, 13-fishohen në raport me 2016-n Teksa në muajt e parë të këtij viti në portin e Maltës janë kapur katër herë ngarkesa me kokainë brenda kontenierëve, që
Nga Spanja: Pogba do vetëm Realin Paul Pogba kërkon Real Madridin. Është ky shkrimi i sotëm nga gazeta spanjolle "Marca" gazetë e cila ndodhet pranë klu
Rudi Vata: S’kemi kualitetin që kishim në 2016 I ftuar në studion e emisionin "Ëndërr Kuqezi" në RTSH, ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata ka folur për gjendjen aktua
Terroristi i Zelandës kishte vizituar Kosovën në 2016 Ish-ministri i Punëve të Jashtme, i cili aktualisht shërben si shef ekzekutiv i Fondacionit “Sfidat e Mijëvjeçarit”, Pet
Nis seanca për “Eskobarin e Ballkanit”, tre akuzat që do të fundosin Balilin Rreth orës 10:00 në Gjykatën për Krime të Rënda, ka nisur seanca e parë e gjykimit ndaj Klement Balilit, i njohur ndrysh
Duke udhëtuar me Arbanën që në 2016, fiksimi i partnerit të ri të moderatores (FOTO LAJM) Arbana Osmani është duke përjetuar një histori dashurie me regjisorin e emisionit "Dua Të Të Bëj Të Lumtur", Eduart Gris
Po shkonte në koncert, vdes reperi i njohur Ndahet nga jeta në moshë të re reperi i njohur britanik, Cadet. Mësohet se Cadet ka vdekur si pasojë e një aksidenti me
Ancelotti nuk e do, mesfushori drejt Sevillas Marko Rog është pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Sevillas. Mesfushori nuk bën pjesë në skemat e Carlo Ancelottit
Shqiptari i vjedh identitetin vëllait dhe kryen dy herë burg Denoncimi i kryer prej kompanisë “Aleat Safran” zbuloi se një 42 vjeçar nga Fieri, i dënuar disa herë për mashtrim, përv
De Biasi u jep zemër kuqezinjve, tregon "sekretin" e kualifikimit Shqipëria ka më shumë shanse sesa në ‘Euro 2016’ për t’ia dalë mbanë”. E thotë Xhani De Biazi, trajneri që për herë të p
Që prej 2016 te ndarë, Angelina Jolie dhe Brad Pitt arrijnë një marrëveshjen Yjet e Hollyëood Angelina Jolie dhe Brad Pitt që prej vitit 2016 nuk janë më bashkë. Që nga kjo periudhë çifti ka pa
Hamsik: Në 2016 isha pranë Borussia Dortmund Marek Hamsik kapiteni Napolit zbulon të shkuarën e tij. Sllovaku ka treguar për ‘’Sport Bild’’ se në vitin 2016 ishte p
Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
E fundit në 2016, këto janë 5 vrasjet makabër të shqiptarëve nga Policia greke pa u ndëshkuar Vrasja e terroristit grek, Kostandin Katsifas në Bularat të Gjirokastrës, ka sjellur reagime të forta nga Greqia. Gr
Kapja e 700 kg kanabis shqiptar në Itali, reagon Policia e Shtetit Në lidhje me një lajm të publikuar në media për ekzekutimin e disa urdhër arresteve në Itali, sqarojmë se: Sot më dat
Kosova edhe ujin e importon nga Serbia, është konsumuar 53.3 milionë litra ujë serb Në vitin 2016 dhe 2017 në Kosovë janë importuar gjithsej 53.5 milionë litra ujë me vlerë 11 milionë euro. Përkatësish
Konflikti me Spallettin, Totti: Na ndanë para se të plaste grushti, ja si më ofendoi trajneri Francescoo Totti, prezantoi ditën e sotme, në 42 vjetorin e tij edhe biografinë e tij të quajtur “Një kapiten”, në një e
Të aftët ikën nga sytë këmbët prej Shqipërisë, statistikat e fundit janë tronditëse Kapitali njerëzor i referohet atributeve të një popullsie që së bashku me kapitalin fizik siç janë ndërtesat, pajisjet,
Gjiganti britanik "BBC" analizon Kombëtaren “BBC” i ka kushtuar një hapësirë të veçantë sfidës mes Shqipërisë dhe Skocisë, ku ka bërë një analizë ndaj Kombëtraes t
Shtohen viktimat e mashtrimeve, 791 persona janë bërë pre e manipulimeve Vepra penale e mashtrimit financiar ka njohur rritje të vazhdueshme vitet e fundit, ndërkohë që trend të njëjtë kanë shë