999 rezultate për

2015

Kosova me nivel të lartë korrupsioni në vitin 2015 Udhëheqës të institucioneve përgjegjës sot kanë theksuar se korrupsioni në Kosovë është shumë i pranishëm. Para Komision
333 350 persona kanë fituar azil në 2015, Shqipëria renditet e 16-ta Sipas raportit të fundit të Eurostat, plot 333 350 persona kanë fituar azil në vitin 2015. Këta shtetas në vitin 2015 ka
Dënohet me 5 vjet burg , por Cozman nuk kthehet në qeli Gjykata e Tiranës ka dënuar me 5 vite burg, Ylber Abdullahu, reperi kosovar i njohur me emrin e artit Cozman, i cili ësh
Mustafa: Kemi realizuar 90 % të planit të punës për vitin 2015 Duke folur për punën e realizuar deri më tani kryeministri Isa Mustafa ka thënë se kanë punuar në realizmin e pesë proje
Protestat e opozitës problemi më i madh i qeverisë Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, sa herë që përmendet korrupsioni thotë se për qeverinë mbetet prioritet për ta luftu
Mustafa-FMN-së: Përkushtimi i Qeverisë në aspektin ekonomik po jep rezultate Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa nuk ka qenë dakort me vlerësimet e fundit të Fondi Monetar Ndërkombëta
Mbi 40 sulme kamikaze më 2015 u kryen nga fëmijët Loran Duvilier zëdhënës rajonal për UNICEF ka treguar shifra të faktit se shumë fëmijë radikalizohen dhe kthehen në kami
Raporti / Mustafa dhe Thaçi, miliona euro për udhëtime dhe makina Miliona euro janë shpenzuar për udhëtime jashtë vendit, vetura të reja, derivate e asfalt nga Qeveria e udhëhequr nga Is
"Xibraka", ja sms-ja që shpëtoi Xhixhën… Në dosjen "Xibraka" të dërguar në gjykatë këtë javë me dhjetë persona të pandehur, njëri prej të cilëve në kërkim, Proku
Qeveria shkarkoi nga puna 739 nëpunës civilë Gjatë vitit 2015 smësohet se Qeveeria e majtë ka shkarkuar nga administrata shtetërore 739 punonjës me statusin e nëpunë
8 shtetas të Shqipërisë janë dëbuar nga Kosova brenda 2016-ës Tetë persona, shtetas të Shqipërisë i ka dëbuar Policia e Kosovës gjatë tremujorit të parë të këtij viti pasi që ata kan
Policia sekrete i shkatërroi përgjimet pak para ngjarjeve të Kumanovës Pak para ngjarjeve të Kumanovës policia sekrete maqedonase ka shkatërruar me procedurë të dyshimtë dhe në kundërshtim me
Fotografitë më të bukura të shkrepura në 2015-ën (FOTO LAJM) Fotografia është elementi që shpesh është e mbushur me sekrete dhe emocione te ndryshme. Wshtë imazhi i saj që na ndihmo
PSP: Ja si Mijallkov dhe Jankullovska dogjën kompjuterat e përgjimeve (VIDEO) Një skandal po tronditë Maqedoninë, kësaj rradhe Prokuroria Speciale, e udhëhequr nga Katica Janeva ,në konferencën e so
Ozil, lojtari më i mirë gjerman i vitit 2015 Gjermania dhe Anglia po zhvillojnë në stadiumin olimpik të Berlinit një miqësore luksi. Pak para se të fillonte ndesh
Mehmeti: Brutaliteti policor shënon rritje në vitin 2015 në Maqedoni Brutaliteti policor në Maqedoni ka shënuar rritje gjatë vitit 2015. Rasti i Kumanovës protesta para qeverisë, përfshi ed
Ja sa emigrantë do të presë Kanadaja këtë vit Qeveria e Kanadasë planifikon të presë deri në 300,000 banorë të rinj të përhershëm këtë vit, niveli më i lartë i projek
Ja si duket Shqipëria nga hapësira (FOTO LAJM) Dy astronautët, ai i NASA-s, Scott Kelly dhe ai rus Mikhail Kornienko, kanë bërë shumë fotografi të tokës gjatë qëndrimi
Përmeti, qyteti me zero krime më 2015! A doni të dini se cili është qyteti më i qetë shqiptar? Këtë përgjigje mund ta merrni pasi të keni mësuar se cili është
Mbi 4 mijë persona u përgjuan nga prokruria më 2015 Prokuroria e Përgjithshme ka përgjuar mbi 4 mijë persona gjatë vitit 2015 duke arritur të zbulojë si rrjedhojë e tyre ed