999 rezultate për

2015

Kuvendi shtyn sërish me 30 ditë mandatin e komisionit Ditën e sotme Kuvendi vendosi të shtyjë sërish me 30 ditë afatin e veprimtarisë së Komisionit të posaçëm për Reformën Zg
Evropa drejt plakjes, rënie drastike e numrit të lindjeve Numri i foshnjave të lindura në Francë dhe Evropë ka shënuar rënie drastike ku gjendja më alarmante është Bullgari, rapo
RAPORTI/ Ja çfarë thotë DASH për zgjedhjet lokale dhe korrupsionin në Shqipëri Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për vitin 2016 për Shqipërinë. Në këtë raport ka një shuplakë të f
Ministri i LSI-së gjobit pesë kryebashkiakë me 500 mijë lekë, ja arsyeja Ministria e Mjedisit ka gjobitur disa krer institucionesh publike shëndetësore për shkak të mosmenaxhimit si duhet të mb
Grabitja në Rinas, zbulohet detaji tronditës në lidhje me arrestimin e 4 autorëve Arrestimi i katër personave të dyshuar për grabitjen e ndodhur në rrugën e Rinasit është bërë me urdhër ndalimi të firmo
Grekët gjejnë "dëshminë", ja pse s'duhet të ketë marrëveshje për emrin e Maqedonisë Sipas një hulumtimi të ekspertëve grekë bazuar në rritjen e popullsisë në botë që nga viti 2010 deri në vitin 2015, përc
Ndërron jetë aktori i famshëm i “Hollywood-it” Aktori veteran Sir John Hurt ka ndërruar jetë në moshën 77, ka njoftuar agjenti i tij. Fituesi i çmimit Bafta, i njoh
U zhdukën 150 mln lekë, reagon "Tirana Bank": Ja çfarë ndodhi Rasti i denoncuar mbrëmë në emisionin “Stop” ku një emigrant denonconte zhdukjen e 150 milionë lekë nga llogaria e tij,
PËRGJIMET/ 2 vite burg, ja si i dekonspironte oficeri operacionet, Një oficer policie i komisariatit nr. 4 në Tiranë është dënuar me dy vite burg, pasi dyshohet se shfrytëzonte postin e t
Miliona kinezë gjejnë shërim te mjekësia tradicionale Kina është vendi me popullsinë më të madhe në botë dhe pjesa e tyre më e madhe kurohen falë mjekësisë popullore. Sipa
2016, viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë Shifrat e plota për 2016 konfirmojnë se ky vit konsiderohet si më i nxehti deri tani, duke lënë pas 2015. Të dhënat
Shteti ku për herë të parë pas dy vitesh nuk u shënua asnjë vrasje Shteti i cili nga shkaku i përleshjeve të bandave kriminale radhitet në mesin e vendeve më të rrezikshme në botë, El Sal
Rusia do të ndalojë shitjen e cigareve për personat që kanë lindur pas vitit 2015 Rusia po planifikon që të ndalojë shitjen e cigareve tek të gjithë personat që kanë lindur pas vitit 2015. Drafti i Mini
I ftohti i vitit 2015 kthehet në Kosovë Temperaturat e ulta në Kosovë po i detyrojnë shumë qytetarë të anulojnë lëvizjet e tyre. Erërat e fuqishme dhe reshj
Eksportet rriten me 17.4% në krahasim me një vit më parë (FOTO LAJM) Eksportet në muajin nëntor rriten me 17.4 % në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të shkuar dhe rreth 5.4 % në kra
Vidal i jep lamtumirën Barcelonës Aleix Vidal pritet t’i japë lamtumirën Barcelonës në afatin kalimtar të janarit. I transferuar te blaugranat në 2015 nga
Ja kush paguan më shumë para për reklamë në Shqipëri (FOTO LAJM) Shoqëritë e telekomunikacioneve mbeten reklamuesit më të mëdhenj në Shqipëri, të ndjekura nga bankat. Vodafone është
ZYRTARE/ Suarez vazhdon me Barcelonën, ja klauzola marramendëse Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ka nënshkruar një kontratë të re pesëvjeçare me klubin katalunas që parashikon qëndri
Rama nuk heq dorë nga Jaguarët superluksozë Këshilli i Ministrave ka shfuqizuar vendimin e shumë debatuar për marrjen me qira të makinave për zyrtarët e lartë, përf
Vriten në Siri atentatorët e Parisit dhe të Brukselit Dy prej atentatorëve të përfshirë në sulmet fatale të nëntorit të vitit 2015 në Paris të Francës, raportohet të jenë v