999 rezultate për

2015

E fundit/ FSHF i heq Skënderbeut titullin kampion të sezonit 2015-2016. E merr Partizani Komisioni i Etikës në FSHF i ka hequr 12 pikë nga renditja e sezonit që sapo perfundoi dhe i ka hequr Skënderbeut titull
Identifikohet autori i atentatit të dështuar në Paris Autori i atentatit të dështuar në "Champs-Elysees" të Parisit është identifikuar si Adam Dzaziri, një person i cili që n
Publikoi foto të mbretit në Facebook, dënohet me 70 vite burg 34-vjeçari Një burrë në Tajlandë është dënuar me 35 vite burg për postimet në Facebook që konsiderohen fyerje për familjen mbretëro
Allegri karikon tekipin: Të bëjmë atë që nuk bëmë në finalen e 2015-tës Allegri në një konferencë për shtyp ka anashkaluar finalen e 2015 , duke fokusuar lojtarët e tij tek finalja e nesërme m
Zbuloni fitimet e dy ekipeve finaliste në Ligën e Kampioneve UEFA ka vënë në dispozicion një fitim prej 1.26 miliard euro në mesin e pjesëmarrësve të këtij sezoni, nga 1.34 miliardë
Po planifikonte sulm kamikaz, arrestohet adoleshenti sirian në Berlin Një adoleshent sirian është arrestuar nga policia gjermane, pasi kishte planifikuar një sulm vetëvrasës në Berlin. I
EMRAT/ Këta do të jenë deputetët e LSI Në një dalje të tij për mediat, ish-kreu i LSI-së Ilir Meta bëri edhe një parashikim të numrit të deputetëve që do të mu
Meta zbulon numrin "magjik", sa deputetë marrim në çdo qark Ish-kreu i LSI-së dhe presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka bërë një parashikim për numrin e deputetëve që sipas tij pritet
U mbijetoi 7 atentateve, si shpëtoi pas 6 plumbave në vitin 2015 Pronari i pub “Ecuador”, Rudin Haxhia, 39 vjec i ka shpëtuar 7 atentateve, i fundit mbrëmë në Sarandë në një Llotosport
Zbardhen detaje nga atentati në Tiranë, i plagosuri kërcënoi me armë në 2015 djalin e një biznesmeni Kane dale detaje të tjera në lidhje me ngjarjen e ndodhur pak orë më parë në rrugën “Xhanfize Keko” pranë Xhamisë, në zo
Rugova e dinte se Çakorri është pjesë e Kosovës... Pedagogu Florim Isufi, ka publikuar një hartë në profilin e tij për të mbështetur tezën se me marrëveshjen për Demarkaci
Check Up-i falas me fitime të majme: shqiptarët e paguan dyfish Taksapaguesit shqiptarë e kanë paguar thuajse dyfish të ashtuquajturin “kontroll shëndetësor falas”, ndërsa kompania që
Studimi, një në 10 vdekje shkaktohen nge duhani Sipas një studimi të fundit bazuar në pirjen e duhanit në 195 vende dhe territore nga 1990- 2015, duhanpirja shkakton nj
Xherdan Shaqiri drejt rikthimit në Seria A Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Itali. Për të janë të interesuara 3 skuadra të njohura:Roma, Napoli ose Milan pas r
Tatimet u kujtojnë individëve të bëjnë deklarimet e të ardhurave edhe për 2015 Drejtoritë rajonale të tatimeve u kanë dërguar të gjithë individëve që kanë konstatuar se kanë pasur të ardhura më të la
Goditën Ramën me vezë, ja dënimi që gjykata dha për studentët Gjykata e Tiranës dënoi sot me 60 orë punë për interes publik studentët që goditën me vezë kryemministrin Rama në nëntor
Gruevski i ka pranuar pikat e Deklaratës shqiptare që në 2015-ën? Nikolla Gruevski dhe VMRO-DPMNE i kanë pranuar kërkesat e BDI-së që në vitin 2015, raporton tv Nova. Kjo del nga dok
Lista e ekzekutimeve ishte hartuar qysh në vitin 2015 nga Murat Jashari (VIDEO) Qysh majin e vitit 2015, Murat Jashari kishte planifikuar që pranverën e këtij viti – 2017, të niste ‘hakmarrjen’ ndaj a
Vrasja në Belgjikë, shpallet i pafajshëm "bashkëpunëtori" i Frrokut Kristjan Marinaj, i cili akuzohej si bashkepunetori i Mark Frrokut në vrasjen në Belgjikë të shtetasit Aleksandër Kurti,
Shqiptarët dërguan 870 milion euro nga Italia dhe Greqia për një vit Greqia dhe Italia janë tradicionalisht dy shtetet, nga të cilët emigrantët dërgojnë më shumë para drejt Shqipërisë, por