999 rezultate për

2015

Kush është Florian Hoxhallari, kreu i grupit kriminal që vrau Kasmin Policia e Tiranës bëri të ditur se ka arritur të zbardhë vrasjen e Devi Kasmit më 29 janar. Ditën e sotme policia ka
Zbulohet emri, ky është porositësi i vrasjes së Devi Kasmit (VIDEO) Ditën e sotme është zbuluar identiteti i porositësit të vrasjes së Devi Kasmit pak ditë më parë në Tiranë. I arrestu
Të rinjtë e Realit thyejnë rekord shikueshmërie në Rusi Plot 33 mijë bileta janë shitur deri më tani për ndeshjen e Champions League për të rinjtë ndërmjet akademisë madrilene
Buzëqeshe e gjithë Korça, Skënderbeu rikthen shpresën për sezonin 2015-2016 Pas apelimit të klubit korçar kundër vendimit të Komisionit të Etikës, që u hoqi bardhekuqve titullin e sezonit 2015- 20
Lamtumira e dhimbshme, Ronaldinho i jep fund rrugëtimit Ronaldinho i ka var atletet në moshën 37 vjeçare. Legjendari brazilian, Ronaldinho, edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtum
STATISTIKË / Skuadrat që kanë krijuar më së shumti raste për gol që nga sezoni 2015/16 (FOTO LAJM) Reali është skuadra me më së shumti shanse të krijuara në Evropë. Los Blancos ndiqen nga Tottenham, teksa Barcelona ka m
Armë, prostitucion dhe plagosje, e shkuara e frikshme e këngëtares shqiptare (FOTO & VIDEO) Por diçka e errët ‘fshihet’ në të shkuarën e saj. Emri i Fabjanës rezulton jo i panjohur për drejtësinë italiane. Del se
Çmimi i naftës 60 dollarë, hera e parë që prej vitit 2015 Çmimi i naftës i vlerësuar në Nju Jork ka kaluar sot pragun e 60 dollarëve, për herë të parë që prej qershorit 2015, nën
Ministria e Arsimit kundërligjshëm mban tre ushtrues detyre Që nga muaji tetor i vitit 2015 nuk është zgjedhur sekretari i përgjithshëm në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknol
Suedia jep lajmin e keq për emigrantët Suedia ka harxhuar burimet e saj për të marrë më shumë azilkërkues pas fluksit të refugjatëve të vitit 2015, ka thënë mi
Fjalimi epik i Selimit për Gjykatën Speciale në vitin 2015 (VIDEO) Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi kishte kundërshtuar ashpër krijimin e Gjykatës Speciale në Kuvendin e
Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani për vitin e dytë radhazi Numri i azilkërkuesve në Gjermani, që kishte rënë ndjeshëm në vitin 2016 pas kulmit të mbërtijeve të migrantëve në vitin
Ura rrezikon banorët e fshatrave të Tetovës(VIDEO) Ura që lidh fshatrat e Malësisë së Sharti, Brodecin, Shipkovicën, Veshallën dhe Bozovcën e shkatërruar nga vërshimet e v
Kreu i Emergjencave Civile jep alarmin: Braktisni banesat urgjent! Vazhdon të jetë kritike situatë me përmbytjet në Shqipëri. Prej disa orësh reshjet e shiut të nisur prej ditës së dj
Tmerr në Tiranë, 21-vjeçari detyroi të fejuarën të kthehej në prostitutë Gjykata e Tiranës ka vënë në pranga një të ri dhe të fejuarën e tij për akuzat e “shfrytëzimit të prostitucionit”. M
Edhe ambasadorët të fiksuar pas “Mercedes”, ja çfarë makinash kanë blerë Shqiptarët jo në pak raste janë bërë pjesë e artikujve të mediave të huaja për një mbizotërim të makinave Mercedez mes p
Rivali i vetëm i Joshuas kërkoi vetëm një raund dhe e mbajti fjalën (FOTO LAJM) Brooklyn i Neë Yorkit tërhoqi mbrëmë vëmendjen e mbarë botës ku vuri në ring, Deontay Wilder me Bermane Stiverne. ëil
“Forca” PD-LSI në KQZ, shpërthen ashpër Taulant Balla Sekretari i Përgjithshem, Taulant Balla i është përgjigjur PD-LSI në lidhje me mosshkarkimin e kryebashkiakut të PD-së n
Letra e dhimbshme para gjykimit e Fatmirit të Grupit së Kumanovës I akuzuari për rastin Kumanova, Fatmir Reqica, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, i është drejtuar popullit sh
Thaçi mesazh të qartë Haradinajt: Ratifikoni versionin aktual të demarkacionit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka inkurajuar Qeverinë dhe Kuvendin e Kosovës që pa vonesa ta ratifikojnë Marrëvesh