999 rezultate për

2015

Tentoi të vriste në 2015, kush është autori i aksidentit me dy të vdekur Vazhdojnë hetimet në lidhje me aksidentin misterioz në Durrës ku humbën jetën dy shtetas, një 23-vjeçare dhe taksisti 60
Vetëvendosje padit Hashim Thaçin për tradhëti Deputetja Albulena Haxhiu ka treguar se Lëvizja Vetëvendosje, pak para seancës për Demarkacionin, ka dërguar në Prokuror
Brad Pitt dhe Jennifer Aniston janë beqarë , do lidhen sërisht bashkë? Ata ishin çifti i preferuar i të gjithëve! Bëhet fjalë për Brad Pit dhe Jennifer Aniston të cilët u martuan në vitin 200
Massimiliano Allegri 200 ndeshje në krye të Juventusit Massimiliano Allegri sonte do ta përjetojë ndeshjen e 200-të në drejtimin e Juventusit kundër Fiorentinës. Trajneri
Haradinaj e mbështet demarkacionin me këtë kusht Një deklaratë e përbashkët me Qeverinë e Malit të Zi është e gjitha çfarë po kërkon kryeministri Ramush Haradinaj për t’
Kush është Florian Hoxhallari, kreu i grupit kriminal që vrau Kasmin Policia e Tiranës bëri të ditur se ka arritur të zbardhë vrasjen e Devi Kasmit më 29 janar. Ditën e sotme policia ka
Zbulohet emri, ky është porositësi i vrasjes së Devi Kasmit (VIDEO) Ditën e sotme është zbuluar identiteti i porositësit të vrasjes së Devi Kasmit pak ditë më parë në Tiranë. I arrestu
Të rinjtë e Realit thyejnë rekord shikueshmërie në Rusi Plot 33 mijë bileta janë shitur deri më tani për ndeshjen e Champions League për të rinjtë ndërmjet akademisë madrilene
Buzëqeshe e gjithë Korça, Skënderbeu rikthen shpresën për sezonin 2015-2016 Pas apelimit të klubit korçar kundër vendimit të Komisionit të Etikës, që u hoqi bardhekuqve titullin e sezonit 2015- 20
Lamtumira e dhimbshme, Ronaldinho i jep fund rrugëtimit Ronaldinho i ka var atletet në moshën 37 vjeçare. Legjendari brazilian, Ronaldinho, edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtum
STATISTIKË / Skuadrat që kanë krijuar më së shumti raste për gol që nga sezoni 2015/16 (FOTO LAJM) Reali është skuadra me më së shumti shanse të krijuara në Evropë. Los Blancos ndiqen nga Tottenham, teksa Barcelona ka m
Armë, prostitucion dhe plagosje, e shkuara e frikshme e këngëtares shqiptare (FOTO & VIDEO) Por diçka e errët ‘fshihet’ në të shkuarën e saj. Emri i Fabjanës rezulton jo i panjohur për drejtësinë italiane. Del se
Çmimi i naftës 60 dollarë, hera e parë që prej vitit 2015 Çmimi i naftës i vlerësuar në Nju Jork ka kaluar sot pragun e 60 dollarëve, për herë të parë që prej qershorit 2015, nën
Ministria e Arsimit kundërligjshëm mban tre ushtrues detyre Që nga muaji tetor i vitit 2015 nuk është zgjedhur sekretari i përgjithshëm në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknol
Suedia jep lajmin e keq për emigrantët Suedia ka harxhuar burimet e saj për të marrë më shumë azilkërkues pas fluksit të refugjatëve të vitit 2015, ka thënë mi
Fjalimi epik i Selimit për Gjykatën Speciale në vitin 2015 (VIDEO) Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi kishte kundërshtuar ashpër krijimin e Gjykatës Speciale në Kuvendin e
Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani për vitin e dytë radhazi Numri i azilkërkuesve në Gjermani, që kishte rënë ndjeshëm në vitin 2016 pas kulmit të mbërtijeve të migrantëve në vitin
Ura rrezikon banorët e fshatrave të Tetovës(VIDEO) Ura që lidh fshatrat e Malësisë së Sharti, Brodecin, Shipkovicën, Veshallën dhe Bozovcën e shkatërruar nga vërshimet e v
Kreu i Emergjencave Civile jep alarmin: Braktisni banesat urgjent! Vazhdon të jetë kritike situatë me përmbytjet në Shqipëri. Prej disa orësh reshjet e shiut të nisur prej ditës së dj
Tmerr në Tiranë, 21-vjeçari detyroi të fejuarën të kthehej në prostitutë Gjykata e Tiranës ka vënë në pranga një të ri dhe të fejuarën e tij për akuzat e “shfrytëzimit të prostitucionit”. M