999 rezultate për

2015

Kosova me 300 mijë makina, ja 10 më të preferuarat Vendimi i Qeverisë që Kosovës, i datës 24 mars 2015, i cili lejon importim të veturave më të vjetra se 13 vjet, ka bërë
Sabien Lilaj "Lojtari më i mirë i vitit 2015" Sabjen Lilaj ka marrë sot në Asamblenë e Zakonshme të Federatës Shqiptare të Futbollit, titullin dhe trofeun “Lojtari më
OSHEE: 61 milionë Euro të kursyera nga ulja e humbjeve dhe konkurrenca OSHEE deklaron se gjatë vitit 2015 ka arritur që të kursejë 61 milionë Euro nga ulja e humbjeve dhe konkurrenca, teksa v
AI: Në Kosovë, gjatë 2015-ës, u shtuan tensionet ndëretnike Në Kosovë, gjate vitit 2015, u shtuan tensionet ndëretnike. Keshtu vlereson organizata Amensty International. Raport
Komuna e Prishtinës: Ministria e Financave po bllokon kredinë për autobusë urbanë Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, mbajti një konferencë për mediat, në të cilën shpjegoi se pse qyteti
Shqiptarët lindin më pak fëmijë BIRN - Numri i lindjeve në Shqipëri pësoi një rënie tjetër gjatë vitit 2015 duke shënuar nivelin më të ulët në shtatë de
Statistikat/ Salihi edhe më mirë se Pejic (FOTO LAJM) Pero Pejic njihet prej vitesh si “bomberi” i padiskutueshëm në kampionatin shqiptar të futbollit. Ai njihet si një “gjah
7 golashënuesit më të mirë shqiptarë në sezonin 2015-16 (FOTO LAJM) Disa nga legjionarët tanë po zhvillojnë paraqitje shumë të mirë në ekipet e tyre. Besart Berisha ka marrë vendin e parë
A i dinit këto statistikat për Leicester?! Leicester City padyshim është surpriza më e madhe dhe më e bukur e këtij sezoni në Premier League. Skuadra e rabinerit,
10 femrat më të bukura të 2015-ës (FOTO LAJM) Revistat prestigjioze në botë kanë bërë një listë me 10 femrat më të bukura në botë për vitin 2015-të Këta gra nuk ja
Rritet numri i udhëtarëve në aeroportin "Adem Jashari" (FOTO LAJM) Cmimet e fituara nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, "Adem Jashari", vazhdojnë të dëshmohen me kualitet të shërbime
Ja qytetet më të dhunshme në botë Organizata joqeveritare “Këshilli Qytetar për Sigurinë dhe Drejtësinë Penale” ka publikuar një raport, ku rendit qytetet
SHIFRAT / Messi-Suarez-Neymar, treshja "vrastare" e Barcelonës (FOTO) Nuk ka asnje pike dyshimi: Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar perbejne treshen me te mire te sulmit ne te gjithe boten
Oppo bum shitjesh, 50 milionë telefona në 2015-ën Oppo ka bërë të ditur se ka arritur të shesë një total prej 50 milionë njësive të telefonave të mençur në vitin 2016, që
Nënshkruhet IPA 2015 në vlerë prej 78 milionë euro Qeveria e Kosovës e ka miratuar nismën për nënshkrimin e Marrëveshjes financiare IPA 2015, në vlerë prej 78 milionë euro
Top 15 fotot më të bukura të National Geographic për 2015 (FOTO LAJM) Revista prestigjioze Nacional Georgaphic ka zgjedhur fotografitë e saj më të bukura për vitin 2015. Në galerinë e fotove
2015, viti më i ngrohtë për Tokën 2015-ta ka qenë viti më i ngrohtë që nga fillimi i regjistrimeve të klimës, 136 vjet më pare, e ky është një informacion
Ja cilët janë fjalëkalimet më të përdorura në 2015-ën "SplashData" është kompania për menaxhimin e fjalëkalimeve e cila së fundmi ka prezantuar një listë me fjalëkalimet më t
12 lojtarët që shitën më shumë fanella në vitin 2015 (FOTO LAJM) Sot futbolli është i lidhur ngushtë me biznesin dhe me shitjen e fanellave. Tifozët e skuadrave në të gjithë botën inves
Mbaruan pushimet dimërore, nesër rinis shkolla Rreth 270 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme do të fillojnë nesër gjysmën e dytë të vitit shkollor 2015/2016.